6 بازیکنی در چهار لیگ برتر اروپایی گلزنی کردند | اتاق خبر
کد خبر: 367323
تاریخ انتشار: 4 شهریور 1395 - 22:42
تنها 6 بازیکن توانستند در چهار لیگ برتر اروپایی گلزنی کنند.

به‌ گزارش اتاق خبر  ‌و ‌به نقل از مارکا، کوین پرینس بواتنگ دوشنبه شب در مستایا برای لاس پالاماس گلزنی کرد و نامش وارد فهرست بازیکنانی شد که در چهار لیگ برتر  اروپا گلزنی کردند. تنها 6 بازیکن در تاریخ فوتبال در لیگ  برتر انگلیس، بوندسلیگا، سری A و لالیگا گل به ثمر رساندند. در ادامه به این بازیکنان اشاره می‌شود.

گیکا پوپسکو (رومانی)

پوپسکو در بین این 6 بازیکن، تنها فوتبالیستی است که توانست در اسپانیا یک جام بگیرد. او به همرا بارسلونا فاتح کوپا دل ری 97 شد. مدافع رومانیایی از تاتنهام به بارسا آمده بود. پس از آن در سری A و در تیم لچه بازی کرد و در نهایت با پیراهن هانوفر در بوندسلیگا آلمان یک گل به ثمر رساند.

 

فلوریان رادوچیو (رومانی)

رادوچیو، دینامو بخارست را ترک کرد و به میلان پیوست. او توانست در سال 1994 با روسونری فاتح اسکودتو شود. سپس به اسپانیول رفت و رادو نامیده شد چون اسپانیایی‌ها نمی‌توانستند نام او را به خوبی تلفظ کنند. در اسپانیول تبدیل به یک گلزن قهار شد اما نتوانست در وستهام و اشتوتگارت، نمایش فوق العاده‌اش را تکرار کند. مهاجم رومانیایی تنها بازیکنی است که در لیگ یک فرانسه نیز بازی کرد. او مدتی را در موناکو حضور داشت.

 

یان‌دال توماسون (دانمارک)

توماسون بهترین عملکردش  را در لیگ یک هلند در تیم‌های هیرنوین و فاینورد به ثبت رساند اما با پیراهن تیم‌های نیوکاسل، میلان، اشتوتگارت و ویارئال نیز بازی کرد. دوران درخشانی را در ایتالیا سپری کرد و در سه سالی که در میلان حضور داشت، نه تنها 22 گل  به ثمر رساند بلکه فاتح لیگ قهرمانان اروپا، اسکودتو و جام حذفی ایتالیا نیز شد.

 

پیر وومه (کامرون)

وومه پای چپ  قدرتمندی داشت و به همین علت با وجود این که مدافع بود، می‌توانست گلزنی کند. او در بولونیا، فولام، اسپانیول وردربرمن بازی کرد. برای اسپانیول در هفته‌ نخست فصل 04 – 2003  برابر رئال سوسیداد گلزنی کرد.

 

اوبافمی مارتینز

مارتینز در زمان جوانی در اینتر  حضور داشت و 40  بار در سری A دروازه‌ حریفان را باز کرد. سپس به نیوکاسل رفت و در این تیم نیز درخشید. در آلمان با تیم اشتوتگارت و در اسپانیا  با تیم لوانته آمار گلزنی‌اش را حفظ کرد و مارتینز اکنون در شانگ‌های شنهوای چین پا به توپ است.

 

کوین پرینس بواتنگ (آلمان) 

بازیکن غنایی تیم آلمان با گلزنی در هفته‌ نخست شروع خوبی در لالیگا داشت. پیش از این که برای اسپانیول گلزنی کند. برای تیم‌های هر تابرلین دورتموند و شالکه، بهترین آمارش را در گلزنی به ثبت رساند. بازیکن آلمانی در لیگ برتر در تیم‌های تاتنهام و پورتسموث بازی کرد و همچنین توانست  با پیراهن میلان  گلی به نام خود ثبت کند.

94105

منبع: ایسنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید