اشپیگل:ارتش آلمان به خروج هواپیماهای خود از پایگاه اینجرلیک می اندیشد | اتاق خبر
کد خبر: 367331
تاریخ انتشار: 4 شهریور 1395 - 23:44
روزنامه اشپیگل نوشت، با ادامه امتناع آنکارا از دادن اجازه بازدید از پایگاه اینجرلیک به قانونگذاران آلمانی، ارتش آلمان برای خروج احتمالی 6فروند هواپیمای جاسوسی خود از این پایگاه آماده می شود.

اتاق خبر: اشپیگل به نقل از مقامات نظامی آلمان افزود، وزارت دفاع آلمان(نیروهای مسلح آلمان) در حال ارزیابی این مساله است که آیا می تواند این هواپیماها و نیز هواپیمای سوخت رسان در آسمان که حملات هوایی ائتلاف تحت امر آمریکا علیه مواضع داعش را پشتیبانی می کند به اردن یا قبرس منتقل کند یا خیر.
وزارت دفاع آلمان درباره برنامه هایش توضیحی نداد.
اشپیگل به نقل از سخنگوی وزارت دفاع آلمان نوشت، ما دوست داریم به انجام این ماموریت از خاک ترکیه ادامه دهیم اما، جایگزین هایی هم برای پایگاه اینجرلیک وجود دارد.
سوسیال دمکرات های شریک دولت ائتلافی 'آنگلا مرکل' صدر اعظم تاکید می کنند که با توجه به مخالفت ترکیه با بازدید قانونگذاران آلمانی از پایگاه اینجرلیک، آلمان باید هواپیماها و نیروهایش را از این پایگاه خارج کند.
تصویب قانونی در ماه ژوئن در پارلمان آلمان که در آن از قتل عام ارامنه از سوی نیروهای عثمانی در سال 1915 به عنوان نسل کشی یاد شده، موجب برانگیختن خشم ترکیه و مخالفت با بازدید نمایندگان آلمان از این پایگاه شده است.

منبع: ایرنا

95102

نظرات
ADS
ADS
پربازدید