پایان حمله به دانشگاه آمریکایی کابل با 13 کشته و 35 زخمی | اتاق خبر
کد خبر: 367356
تاریخ انتشار: 5 شهریور 1395 - 03:25
حمله انتحاری شامگاه چهارشنبه به دانشگاه آمریکائی در کابل پس از 10 ساعت نبرد بین مهاجمان مسلح با نیروهای امنیتی افغانستان و برجای گذاشتن دست کم 13 کشته و دهها زخمی، صبح پنجشنبه به پایان رسید.

اتاق خبر: «عبدالرحمن رحیمی» فرمانده پلیس کابل صبح پنجشنبه در محل این رویداد به خبرنگاران گفت که حمله انتحاری و درگیری های مسلحانه به این دانشگاه، 13 کشته و 35 تن مجروح به جای گذاشت که 9 تن از زخمی شدگان از نظامیان افغان هستند.
وی افزود: مهاجمان ابتدا در ورودی ساختمانی در جنب دانشگاه را منفجر کرده و وارد ساختمانی که خوابگاه نابینایان بود می شوند و سپس از آنجا خود را به داخل دانشگاه می رسانند و با نیروهای محافظ دانشگاه و نیروهای امنیتی اعزامی که بلافاصله خود را به رساندند، درگیر می شوند.
فرمانده پلیس کابل گفت که هنگام حمله به دانشگاه امریکائی کابل نزدیک به 750 دانشجو در داخل دانشگاه بودند که به گفته وی پلیس همه آنان را توانست از دانشگاه خارج کند.»
دانشگاه امریکائی کابل 1700 دانشجو دارد.
«بصیر مجاهد»، سخنگوی رئیس پلیس کابل نیز اعلام کرد که 7 دانشجو، 3 مامور پلیس و دو نگهبان در حمله به دانشگاه امریکایی کابل کشته شده اند.
افراد مسلح حوالی ساعت 20 شامگاه چهارشنبه به وقت محلی به دانشگاه امریکایی شهر کابل حمله کردند و منابع رسمی اعلام کردند که دو مهاجم مسلح بعد از حمله انتحاری که توانسته بودند وارد این دانشگاه شوند، کشته شدند.
شدت انفجار انتحاری به دانشگاه آمریکائی کابل در غرب پایتخت افغانستان در خیابان دارالامان به حدی بود که صدای انفجار در بسیاری از مناطق دیگر پایتخت شنیده شد و صدای تیراندازی در طول شب به گوش می رسید و صدای آژیر آمبولانس ها و تیراندازی پراکنده تا بامداد ادامه داشت.
حدود دو هفته قبل نیز در خیابان دارالامان دو استاد دانشگاه آمریکائی کابل از اتباع امریکا و استرالیا ربوده شدند و هنوز از سرنوشت آنان اطلاعی در دست نیست.
حمله های انتحاری و درگیری ها در افغانستان در هفته های گذشته به ویژه علیه نیروهای امریکائی شدت یافته و دو روز قبل یک نظامی آمریکائی در هلمند افغانستان کشته و یک نظامی دیگر این کشور به همزاه 6 تن از سربازان افغان زخمی شدند.

منبع: ایرنا

95102

نظرات
ADS
ADS
پربازدید