برخورد پلیس و بهزیستی با استثمارگران کودکان در مراکز زیرزمینی | اتاق خبر
کد خبر: 367369
تاریخ انتشار: 5 شهریور 1395 - 05:43
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به سودجویی برخی افراد از کوکان کار در مراکز زیرزمینی، گفت: با همکاری نیروی انتظامی و نهادهای امنیتی با اینگونه افراد که کوکان را به استثمار بگیرند شدیدا برخورد خواهیم کرد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا، مسعودی‌فرید در حاشیه مراسم رونمایی از سامانه اتوماسیون ثبت و کاهش طلاق خراسان رضوی در مشهد با اشاره به گسترش آسیب‌های اجتماعی در این کلان‌شهر، اظهار کرد: مشهد به عنوان یک کلان‌شهر تمام مسائل اجتماعی کلان‌شهرها را دارد و علاوه بر آن مهاجرپذیر بودن و ورود زائران نیز در افزایش آسیب‌های اجتماعی آن موثر بوده و امیدواریم با افزایش تخصیص اعتبارات به بهزیستی استان، فعالیت‌های بیشتری برای کاهش مسائل اجتماعی این شهر انجام شود.

وی حل مسائل و مشکلات حاشیه شهر مشهد را جزو تاکیدات مقام معظم رهبری و اولویت‌های بهزیستی خواند و افزود: کارگروهی در شورای اجتماعی کشور وجود دارد و چندین بار نیز به مشهد سفر کردند، بهزیستی و وزارت کار و رفاه اجتماعی هم برای کاهش آسیب‌های اجتماعی مشهد کاملا در خدمت‌اند.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه 191 مرکز اورژانس اجتماعی در کشور وجود دارد، اضافه کرد: با این وجود حدود 140 شهر کشور فاقد اورژانس اجتماعی هستند.

وی ادامه داد: برای راه‌اندازی هر مرکز سطح "سه" اورژانس اجتماعی به 400 تا 500 میلیون تومان اعتبار نیاز است که در صورت تأمین اعتبار اقدام به راه‌اندازی و افزایش این مراکز خواهیم کرد.

مسعودی‌فرید دیگر مشکل در گسترش اورژانس اجتماعی در سطح کشور را استخدام برشمرد و عنوان کرد: برای استخدام همکاران، مکاتباتی با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی داشته‌ایم و پیگیر این موضوع هستیم.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی با اشاره به ساماندهی 6000 کودک کار در 37 مرکز شبانه‌روزی کشور گفت: با بررسی‌های انجام شده مشخص شد بیش از 90 درصد این کودکان با پدر و مادر خود زندگی می‌کنند و مابقی نیز با اقوام خود هستند. بنابراین به سمت افزایش مراکز روزانه رفتیم و طرح مراکز کودک و خانواده را با همکاری سازمان‌های غیر دولتی راه‌اندازی کردیم.

وی ادامه داد: امسال اولویت ما گسترش این طرح در کلان‌شهرهایی نظیر مشهد و تهران بوده و قرار است تا پایان سال 17 مرکز در تهران راه‌اندازی کنیم.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید