نعمت زاده :اتصال به بازارهای خارجی راه نجات کشور است | اتاق خبر
کد خبر: 367394
تاریخ انتشار: 5 شهریور 1395 - 09:10
وزیر صنعت ، معدن و تجارت اتصال به بازار های خارجی را راه نجات کشور دانست و گفت : باید برای حضور بیشتر در بازار های خارجی تلاش کنیم.

اتاق خبر:محمدرضا نعمت زاده روز پنجشنبه در آیین بهره برداری شرکت آریا ترانسفو در شهمیرزاد در سمنان افزود : اکنون باید به بازارهای خارجی متصل شویم و این راه نجات کشور است.
وی اظهار داشت: ایران اسلامی یکی از کشور هایی است که چراغ برق با دیزل برق تولید می کردیم و امروز در صنعت برق ۹۵ درصد خودکفا هستیم.
وی خاطرنشان کرد : خوشبختانه همچنین امروز در زمینه طراحی، طراحی تجهیزات، مهندسی، تولید ژنراتور به پیشرفت های بزرگی دست یافتیم.
وزیر صنعت ، معان و تجارت یادآور شد : این در حالی است که حدود نیمی از نیروگاه های کشور با تجهیزات ایرانی مشغول به کار هستند.
وی یادآور شد : در تابلوهای برق ، سیستم های کنترل، انواع کابل و اتصالات زمینه بسیار خوبی داریم و باید برای ایجاد پایگاه های تولیدی و صادراتی گام برداریم.
نعمت زاده با اشاره به توانمندی تولید شرکت آریا ترانسفو اشاره و تصریح کرد : شرکت ترانسفو باید نیمی از تولیدات و محصولات خود را صادر کند و باید صادرات محور باشد.
به گفته وی با راه اندازی این شرکت در تولید ترانسفورماتور خودکفا شدیم.
وی با اشاره به ظرفیت بالای توان کشور، مدیران، جوانان، منابع طبیعی گفت :رهبر معظم انقلاب از عملکرد دولت و فرماندهی اقتصاد مقاومتی در این مدت ابراز رضایت دارند.
وزیر صنعت ، معادن و تجارت با تقدیر از همکاری بانک های کشور با بخش صنعت یادآور شد: تاکنون به چهار هزار و ۷۰۰ واحدهای تولیدی کوچک و متوسط کشور تسهیلات رونق اقتصادی پرداخت شده و امیدواریم این رقم تا پایان شهریور ماه به ۱۰ هزار واحد برسد.
نعمت زاده تاکید کرد: نظام اسلامی در خدمت توسعه کشور است و باید بخشی از توانمند های کشور در سه سال گذشته بیان شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: اولین فایناس در سال ۶۹ برای شرکت آریا ترانسفو زنجان گشایش یافت و امیدواریم محصولات این شرکت به بازارهای جهانی صادر شود.
در استان سمنان حدود یک هزار و 800 واحد تولیدی و صنعتی فعالیت دارد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید