قیمت هر دانه تخم مرغ 350 تومان است | اتاق خبر
کد خبر: 367625
تاریخ انتشار: 6 شهریور 1395 - 16:53
دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم‌گذار ایران قیمت هر تخم مرغ را 350 تومان اعلام کرد.

اتاق خبر: فرزاد طلاکش-دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم‌گذار ایران در رابطه با وضعیت بازار تخم مرغ بیان داشت: قیمت این محصول طی یک ماه گذشته روند افزایشی داشته است که مهم‌ترین علت آن افزایش مصرف این محصول در صنایع غذایی است بخصوص که با نزدیک شدن به بازگشایی مدارس مصرف تخم مرغ برای تولید کیک و کلوچه افزایش پیدا می کند.

او اعلام کرد که 25 درصد از مصرف تخم مرغ در بخش صنایع غذایی است.

طلاکش در ادامه در پاسخ به این سوال که میانگین قیمت تخم مرغ در بازار به چه صورت است و آیا این میانگین به قیمت تمام شده تولید نزدیک شده است یا خیر؟ ، بیان داشت: میانگین قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ 3900 تومان و منطبق با هزینه های تولید است. تولیدکنندگان متضرر نیستند اما سود هم بالا نیست.

وی تاکید کرد که مهم‌ترین مسئله، مهار نوسانات قیمت تخم‌مرغ است. باید تولید را به‌ نحو صحیح مدیریت کنیم.

دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم‌گذار ایران در ادامه بیان داشت: برنامه ما با وزارت جهاد کشاورزی این است که میزان تولید باید متناسب با عرضه باشد. در همین راستا از آذرماه 93 با وزارت جهاد کشاورزی وارد برنامه‌ریزی تولید شده‌ایم که جوجه‌ریزی برنامه‌ریزی شده انجام شود؛ چراکه در برنامه قبلی وزارتخانه سالی 6درصد افزایش ظرفیت تولید داشته بدون اینکه برای بازار این تولید اضافه فکری بکنند.

طلاکش در پایان در خصوص وضعیت صادرات تخم مرغ بیان داشت:صادرات تخم مرغ به دلیل گران تمام شدن قیمت آن وضعیت مناسبی نداشته و در 4 ماه ابتدایی سال نسبت به زمان مشابه در سال گذشته 40 درصد کاهش صادرات داشته ایم.

منبع:ایلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید