احداث 29 مدرسه و 24 مسجد در کهکیلو بویر احمد | اتاق خبر
کد خبر: 367738
تاریخ انتشار: 7 شهریور 1395 - 03:42
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کهگیلویه و بویراحمد گفت: بنیاد برکت به منظور محرومیت زدایی از مناطق کم تر توسعه یافته استان کهگیلویه و بویراحمد در این مناطق 29 مدرسه و 24 باب مسجد احداث کرده یا در دست اجرا دارد.

اتاق خبر: جهان محرابی در خصوص اقدامات بنیاد برکت در این استان اظهار داشت: بنیاد برکت برنامه ساخت 29 مدرسه با 177 کلاس درس و 24 باب مسجد در این استان را در دست اقدام دارد. از این تعداد، بنیاد برکت تاکنون 15 مدرسه و 7 مسجد را افتتاح و به بهره برداری رسانده است. این در حالی است که در آستانه سال تحصیلی جدید نیز شاهد افتتاح چند مدرسه دیگر در این استان خواهیم بود.
محرابی عنوان کرد: بنیاد برکت فعالیت های توانمندسازی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی خود را از سال 89 در استان کهگیلویه و بویراحمد آغاز کرده و در این مدت دو بخش احداث مدرسه و ساخت مسجد پیشرفت چشم گیری داشته است.
وی با اشاره به این که اقدامات بنیاد برکت به منظور محرومیت زدایی از مناطق کم تر توسعه یافته انجام می شود، افزود: از سال 89 تاکنون بنیاد برکت برای ساخت مدارس برکت در استان اعتباری بالغ بر 146 میلیارد و 422 میلیون ریال و برای ساخت مساجد برکت در کهگیلویه و بویراحمد نیز مبلغ 27 میلیارد و 200 میلیون ریال هزینه کرده است.
به گفته مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کهگیلویه و بویراحمد به زودی شاهد افتتاح تعدادی دیگر از مساجد برکت در حال ساخت در استان خواهیم بود.
محرابی در پایان تأکید کرد: بنیاد برکت برای رفع محرومیت از مناطق محروم استان کهگیلویه و بویراحمد در سال های گذشته اقدامات بسیاری در حوزه های مختلف توانمندسازی اقتصادی، ساخت مدرسه و مراکز فرهنگی و مذهبی، امور زیربنایی و عام المنفعه داشته است که هم چنان ادامه دارند.

منبع: ایرنا

95102

نظرات
ADS
ADS
پربازدید