بالانس نفتی چین عوض شد | اتاق خبر
کد خبر: 367878
تاریخ انتشار: 7 شهریور 1395 - 12:20
تولید نفت خام چین در هفت ماه نخست سال جاری میلادی دارای ٥,٤ درصد افت، اما تولید گاز این کشور دارای ٢.١ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه پارسال بوده است.

اتاق خبر: روزنامه چاینا دیلی نوشت: آمار نشان می‌دهد که تولید نفت خام چین در ماه ژوئیه امسال با ٨,٨ درصد افت سالانه به ١٦ میلیون و ٦٤٠ هزار تن رسید.

کمیسیون اصلاحات و توسعه ملی چین در بیانیه ای روز شنبه (ششم شهریور ماه) گزارش کرد که مجموع تولید نفت این کشور در هفت ماه نخست سال جاری میلادی با ٥,٤ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ١١٧ میلیون و ٩٠ هزار تن رسید.

ابرشرکت‌های نفتی چین از جمله، سینوپک، بزرگترین پالایشگر نفت این کشور، و پتروچاینا، بزرگترین تولیدکننده نفت و گاز چین، به منظور بالا بردن قیمت نفت، تصمیم گرفتند در سال ٢٠١٦ میلادی سطح تولید خود را کاهش دهند.

میزان پالایش نفت خام چین در فاصله ماه‌های ژانویه تا ژوئیه امسال با ٨,٧ درصد افزایش سالانه به ٢٩٩ میلیون و ٧١٠ هزار تن رسید. میزان پالایش فرآورده های نفتی این کشور نیز در این مقطع با ٦.٨ درصد افزایش به ١٨٥ میلیون و ٩٥٠ هزار تن رسیده است. مصرف فرآورده های پالایشی چین هم با رشد ٤ درصدی به  ١٦٤ میلیون و ٨٢٠ هزار تن افزایش یافت.

طبق آمار رسیده از این کمیسیون، تولید گاز این کشور در هفت ماه نخست ٢٠١٦ میلادی با ٢,١ درصد افزایش سالانه، به ٧٧ میلیارد و ٧٠٠ میلیون متر مکعب و واردات این سوخت پاک با ١٧.٩ درصد افزایش به ٤٠ میلیارد و ٨٠٠ میلیون متر مکعب رسید. مصرف گاز طبیعی نیز در این مقطع با ٨.٨ درصد افزایش سالانه، ١١٣ میلیارد و ٩٠٠ میلیون متر مکعب بوده است.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید