تخلف یک قطار در توقف قانونی برای نمازصبح | اتاق خبر
کد خبر: 368082
تاریخ انتشار: 8 شهریور 1395 - 15:07
مسافران یک قطار مسافری در مسیر مشهد به تهران به دلیل توقف کمتر از ۱۵ دقیقه برای انجام فریضه نماز، فرصتی برای اقامه نماز پیدا نکردند.

اتاق خبر: یک قطار مسافری در مسیر مشهد - تهران برای انجام فریضه نماز حاضر به توقف به میزان قانونی در ایستگاه نشد که این موضوع اعتراض مسافران را به دنبال داشت. براین اساس، مسافران قطار ۴ تخته خلیج فارس به شماره ۳۳۵ که شب گذشته ساعت ۲۲ و ۱۵ دقیقه ایستگاه قطار مشهد را به سمت تهران ترک کرد در اقدامی غیرمعمول کمتر از ۱۵ دقیقه برای نماز صبح توقف داشت.

وقتی مسافران به رئیس قطار اعتراض کردند وی بدون توجه به درخواست مردم به آنها گفت که« دوست دارم و بروید هر کاری که میخواهید بکنید.»

این در حالی است که مطابق قانون در برخی ایستگاه‌های مسیر مشهد مقدس به دلیل ازدیاد تعداد زائران تا ۲۵ دقیقه هم می‌توان توقف داشت اما مسئولان این قطار مسافربری با توقف ۲۰ دقیقه ای هم مخالفت کردند.

برخی مسافران که برای انجام نماز اصرار داشتند، از سوی رئیس قطار تهدید شدند که ما حرکت می‌کنیم و شما با قطار بعدی بیایید. بنابراین مسافران به اجبار سوار قطار شدند و از انجام فریضه نماز بازماندند.

به گفته یکی از مسافران حاضر در این قطار، تعدادی از مسافران این قطار با تهیه استشهادیه‌ای قصد شکایت در مراجع ذی صلاح قانونی را داشته و اعلام کردند تا انتهای مسیر قانونی برای برخورد با این اقدام شرم آور موضوع را پیگیری می‌کنند.

گفتنی است، دو روز پیش هم مسافران پرواز تهران-مشهد هواپیمایی قشم به دلیل درخواست برای اقامه نماز با مشکلاتی در پرواز مواجه شدند..

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید