فرنگی‌کاران جوان آماده حضور در مسابقات جهانی هستند | اتاق خبر
کد خبر: 368283
تاریخ انتشار: 9 شهریور 1395 - 16:11
حسین‌زاده:
مربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان ایران با اشاره به آمادگی بالای فرنگی کاران جوان ایران برای آغاز رقابت‌های‌شان در مسابقات قهرمانی جهان گفت: هدف ما رفتن بر روی سکوی جهان است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، حسن حسین‌زاده از ماکون فرانسه، درباره آخرین وضعیت فرنگی‌کاران جوان ایران در آستانه حضور در مسابقات قهرمانی جهان، اظهار کرد: خوشبختانه فرنگی‌کاران در شرایط خوب جسمی و روحی هستند و همگی مصمم به کسب بهترین نتایج برای ایران هستند.

وی ادامه داد: شرایط وزنی کشتی‌گیران در چهار وزن اول نیز بسیار خوب است و ساعت ۱۲ به وقت محلی نخستین تمرین فرنگی‌کاران در سالن مسابقات برگزار می‌شود و پس از آن نیز از ساعت ۱۷ به وقت محلی مراسم وزن کشی برگزار می‌شود که قرا است مهدی محسن‌نژاد در وزن ۵۰ کیلوگرم، محمد رضا گرایی در ۶۰ ، مهدی ابراهیمی در ۷۴ و امیر حسین حسینی در ۹۶ کیلوگرم به روی باسکول بروند تا رقابت‌های خود را ازصبح فردا (دوشنبه) آغاز کنند.

مربی تیم ملی کشتی‌فرنگی جوانان ایران درباره پیش‌بینی خود از نتایج ایران، گفت: امید بیشتری به کسب مدال های رنگارنگ مخصوصاً در چهار وزن نخست داریم، چرا همگی آن‌ها صاحب عنوان و دارای تجربه بالایی هستند. حسینی و ابراهیمی در مسابقات آسیایی سال جاری طلا گرفتند و گرایی هم به مدال نقره رسید و ما امیدواریم و این انتظار را داریم که در این رقابت‌ها بهترین نتایج را به دست بیاورند. سال گذشته ایران در رده ششم جهان ایستاد و مهم‌ترین هدف ما این است امسال به روی سکو برویم.

وی  در ادامه درباره مهم‌ترین رقبای ایران در این رقابت‌ها نیز، خاطرنشان کرد: تیم‌های بسیار خوبی مانند آذربایجان، ترکیه، گرجستان ، آمریکا و روسیه به این مسابقات آمده‌اند و کار بسیار سختی پیش‌رو داریم. کشورهای دیگر سرمایه گذاری زیادی بر روی رده‌های پایه خود داشته‌اند تا بتوانند در سال‌های آتی نتایج خوبی را در رده بزرگسالان به دست بیاورند. ما نیز باید توجه بیشتری به رده جوانان داشته باشیم و لازم است‌، هماهنگی و همکاری بیشتر بین رده‌های پایه با تیم ملی بزرگسالان به وجود بیاید تا شاهد پشتوانه‌سازی هر چه بهتر برای تیم ملی در المپیک آینده باشیم.

حسین زاده  در پایان با اشاره به توجه جدی کادر فنی بزرگسالان دیگر کشورها به رده های پایه، اضافه کرد: به عنوان مثال سرمربی تیم ملی بزرگسالان ترکیه، مربی آذربایجان و چند مربی دیگر از تیم‌های ملی بزرگسالان کشورها به این مسابقات آمده اند تا از نزدیک عملکرد کشتی گیرانشان را به دقت بررسی کنند و نسبت به جذب بهترین نفرات اقدام کنند. هدف آن ها سرمایه‌گذاری بر روی نفرات جوان‌شان است تا برای مسابقات جهانی و المپیک بعدی با ترکیبی از بهترین نفرات نتایج خوبی کسب کنند.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید