کشتی قهرمانی جوانان جهان | اتاق خبر
کد خبر: 368423
تاریخ انتشار: 10 شهریور 1395 - 08:47
نخستین روز از رقابت های کشتی فرنگی جوانان جهان با حذف سه نماینده ایران همراه بود و کشتی‌گیر وزن ۵۰ کیلوگرم ایران نیز با یک شکست و یک پیروزی راهی دیدار رده‌بندی شد تا برای رسیدن به مدال برنز مبارزه کند.

کشتی فرنگی جوانان

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، در جریان نخستین روز از رقابت های کشتی فرنگی جوانان جهان که در ماکون فرانسه در جریان است، نمایندگان اوزان ۶۰، ۷۴ و ۹۶ کیلوگرم ایران  با شکست مقابل رقبای خود حذف شدند و مهدی محسن نژاد نیز در وزن ۵۰ کیلوگرم راهی دیدار رده بندی شد.

در جریان نخستین روز از این رقابت ها مهدی محسن نژاد نماینده وزن ۵۰ کیلوگرم ایران در نخستین مبارزه خود مقابل ایلخام باخروموف از ازبکستان با نتیجه ۹ بر یک شکست خورد.

این کشتی گیر ازبک در ادامه و در مرحله یک چهارم نهایی نیز مقابل رقیب آمریکایی با ضربه فنی به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد.وی در مرحله نیمه نهایی نیز حریف گرجستانی را در ۴۵ ثانیه ضربه فنی کرد و فینالیست شد.

با راهیابی این کشتی گیر به فینال ، محسن نژاد نیز راهی مرحله شانس مجدد شد تا برای رسیدن به مدال برنز تلاش کند. محسن نژاد در نخستین مبارزه خود در گروه شانس مجدد مقابل میراندا از آمریکا ۸ بر صفر پیروز شد و راهی دیدار رده بندی شد. وی برای رسیدن به مدال برنز جهان باید از سد نوگزاری سورتسومیا از گرجستان بگذرد.

محمد رضا گرایی نماینده وزن ۶۰ کیلوگرم ایران در نخستین مصاف خود مقابل آیدوس سلطانگالی از قزاقستان در مدت زمان ۴ دقیقه و ۲ ثانیه با نتیجه ۸ بر یک ضربه فنی شد و از رسیدن به مرحله یک چهارم نهایی بازماند. این کشتی‌گیر قزاق در مرحله یک چهارم نهایی مقابل حریف ترکیه ای ۶ بر ۴ شکست خورد تا با این نتیجه گرایی از دور رقابت ها خیلی زود کنار برود.

اما در وزن ۷۴ کیلوگرم مهدی ابراهیمی در اولین مصاف خود مقابل کارلوس توماس از فرانسه مقتدرانه و با حساب ۱۲ بر یک به برتری رسید و راهی مرحله یک هشتم نهایی شد اما در دومین مبارزه مقابل کایتسوکوف از روسیه در مدت زمان یک دقیقه و ۲۵ ثانیه با نتیجه ۹ بر صفر ضربه فنی شد. این در حالی بود که این کشتی‌گیر روس پیش از این مصاف یک مبارزه بیشتر از ابراهیمی داشت.

حریف روس ابراهیمی در ادامه و در مرحله یک چهارم نیز در یک کشتی زیبا و در حالی که تا ۳ ثانیه مانده به پایان مبارزه ۵ بر ۳ از رقیب آذربایجانی عقب بود به دو امتیاز دست یافت و به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد اما در این مرحله ۶ بر ۲ مقابل رقیب اوکراینی شکست خورد تا با این نتیجه ابراهیمی نیز از دور رقابت ها کنار برود.

ابراهیمی سال گذشته به عنوانی بهتر از دهمی جهان نرسید.

امیر حسین حسینی نماینده وزن ۹۶ کیلوگرم ایران و دارنده مدال نقره جوانان جهان در سال گذشته و مدال طلای آسیا نیز پس از استراحت در دور نخست‌، در مرحله یک هشتم نهایی مقابل نارا از ژاپن با نتیجه ۴ بر ۲ شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر ژاپنی در دور بعد مقابل حریف گرجستانی، حسینی نیز وداع زود هنگامی با این مسابقات داشت.

انتهای پیام/

کد:94108

 
نظرات
ADS
ADS
پربازدید