گزارش فدراسیون جهانی بسکتبال از ایران در آستانه فیبا چلنج | اتاق خبر
کد خبر: 368427
تاریخ انتشار: 10 شهریور 1395 - 09:22
فدراسیون جهانی بسکتبال در گزارشی به وضعیت تیم ملی ایران در آستانه رقابت‌های فیباآسیا چلنج پرداخته‌ است.

سجاد مشایخی تیم ملی بسکتبال

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، رقابت‌های بسکتبال فیباآسیا چلنج از نوزدهم شهریور در تهران برگزار می‌شود. وب‌سایت رسمی مسابقات در گزارشی به میزبانی ایران و شرایط تیم ملی اشاره کرده و نوشته‌است:

12 بسکتبالیست تیم ملی ایران که برای حضور در فیباآسیا چلنج انتخاب شده‌اند آماده‌اند تا در خانه و در سالن آزادی به مصاف حریفانشان بروند. آنها آماده‌اند تا با حمایت هوادارانشان بدرخشند.
بازیکنان با تجربه ایران چون حامد حدادی، اوشین ساهاکیان، ارسلان کاظمی، روزبه ارغوان و محمد جمشیدی تیم دیرک باوئرمان را در این مسابقات رهبری می‌کنند؛ بازیکنانی که می‌خواهند در خانه سومین قهرمانی پیاپی خود در این تورنمنت را بدست بیاورند. هر پنج بازیکن نام برده دو سال پیش در رقابت‌های کاپ‌آسیا به میزبانی ووهان بازی کرده‌اند و در کنارآنها سجاد مشایخی و بهنام یخچالی نیز بودند؛ نفراتی که امسال هم در تیم ملی حضور خواهند داشت.
فرید اصلانی، محمد حسن‌زاده، عدنان دورقی، وحید دلیرزهان و علی الله‌وردی نفرات دیگر تیم ملی بسکتبال در فیباآسیا چلنج هستند. با توجه به میزبانی ایران اکنون انتظار زیادی از تیم ملی وجود دارد که در این مسابقات نتیجه خوبی بگیرد. همچنین سومی بسکتبالیست‌های ایران در آسیا انگیزه زیادی برای بازیکنان شده تا بتوانند در این تورنمنت به قهرمانی برسند.
در سال 2014 ایران بدون شکست به مقام قهرمانی کاپ‌آسیا رسید. ملی‌پوشان ایران در 14 مسابقه برنده بودند و در نهایت اول شدند. آخرین باری که بسکتبالیست‌های ایران در این تورنمنت شکست خوردند به سال 2010 بازمی‌گردد. در آن سال تورنمنت به نام جام استانکوویچ برگزار می‌شد و ایران برای کسب رده پنجمی برابر اردن به میدان رفت و 68 بر 57 مغلوب شد.
تیم ملی ایران با حضور ارسلان کاظمی، حامد حدادی و اوشین ساهاکیان می‌خواهد سطح بالایی از قدرتش را به نمایش بگذارد. با اینکه ستاره‌های قدیمی‌ چون صمد نیکخواه‌بهرامی، مهدی کامرانی و حامد آفاق را در اختیار ندارد اما با حضور محمد جمشیدی، بهنام یخچالی و سجاد مشایخی می‌تواند قدرتمندتر از همیشه و بیشتر از انتظارها بدرخشد.
ایران در گروه سوم فیباآسیا چلنج با قطر و عراق قرار دارد و در مرحله دوم با تیم‌های گروه چهارم یعنی ژاپن، تایلند و کره‌جنوبی رقابت می‌کند.  

انتهای پیام/

کد:94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید