حجم پول از یک هزار و 364 هزار میلیارد ریال عبور کرد | اتاق خبر
کد خبر: 368489
تاریخ انتشار: 10 شهریور 1395 - 17:31
بر اساس بخش آمار پولی و بانکی گزیده آمارهای اقتصادی بانک مرکزی، میزان نقدینگی در پایان خرداد امسال نسبت به اسفند ماه پارسال 4.2 درصد رشد نشان می دهد.

اتاق خبر: بر اساس بخش آمار پولی و بانکی گزیده آمارهای اقتصادی بانک مرکزی، میزان نقدینگی در پایان خرداد امسال نسبت به اسفند ماه پارسال 4.2 درصد رشد نشان می دهد.

همچنین حجم پول به میزان یکهزار و 364 هزار میلیارد و 400 میلیون ریال و شبه پول به 9 هزار و 230 هزار میلیارد و 600 میلیون ریال در پایان خرداد ماه رسیده است که شاخص حجم پول نسبت به اسفند ماه سال گذشته ( پایان سال 94) 0.2 درصد افت داشت ولی شبه پول در این مدت 4.8 درصد رشد داشته است.

در بخش بدهی بانک ها به بانک مرکزی نیز مشاهده می شود که حجم بدهی ها به 895 هزار میلیارد و 100 میلیون ریال رسیده است که نسبت به اسفند پارسال هفت درصد و در مقایسه با خرداد سال گذشته 10درصد رشد را نشان می دهد.

گزیده های اقتصادی بانک مرکزی شامل خلاصه دارایی ها و بدهی های سیستم بانکی اعم از بانک مرکزی، بانک ها و موسسه های اعتباری غیربانکی، بانک های تجاری، بانک های تخصصی و بانک های غیردولتی و موسسه های اعتباری غیربانکی و نیز شامل ارقام عمده پولی و اعتباری و تسهیلات اعتباری بانک ها و موسسات اعتباری به تفکیک عقود اسلامی است.

منبع:ایلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید