میزان فروش شرکت تعاونی زاگرس پوش افزایش می یابد | اتاق خبر
کد خبر: 368545
تاریخ انتشار: 10 شهریور 1395 - 14:46
رحیم چگنی:
مدیرعامل شرکت تعاونی زاگرس پوش معتقد است تولیدات پوشاک زاگرس پوش با برند های خارجی همطراز است.

اتاق خبر: مدیرعامل شرکت تعاونی زاگرس پوش در گفتگو با اتاق خبر در خصوص عملکرد نمایشگاه گفت: انتظار می رفت همه تعاونی های فعال و موفق در این نمایشگاه حضور داشته باشند که می بینیم این اتفاق نیفتاده است و دلیل این مسئله هزینه های بالای حضور در این نمایشگاه می باشد.

رحیم چگنی در  خصوص حضور مجموعه زاگرس پوش در نمایشگاه توانمندی های تعاونی ها توضیح داد: با توجه به اینکه این شرکت در آغاز مسیر توسعه قرار دارد لازم دیدیم که با حضور در این نمایشگاه توانایی ها و قابلیت های این مجموعه را در معرض دید مسئولان و مشتریان خود قرار دهیم.

وی تصریح کرد: در این مجموعه بیش از 400 نفر فعالیت می کنند که در صورت حمایت بخش های دولتی اشتغال به دو برابر ارتقا پیدا می کند . همچنین در حال حاضر 20 سکوی فروش در سراسر کشور وجود دارد که طی برنامه ریزی های انجام شده مقرر است فعالیت شرکت با 50 سکو ادامه پیدا کند.

چگنی در ادامه افزود: در پی  آن هستیم که بتوانیم فروش مستقیم مجموعه را گسترش دهیم در این راستا در سال 92 مرکز علمی-کاربردی زاگرس پوش را تاسیس کرده ایم که طرح اولیه آن از کشور آلمان الگوبرداری شده بود.

وی وضعیت صنعت پوشاک را نامساعد دانست و گفت: مهمترین عامل که این صنعت را به خطر انداخته بحث کالای قاچاق است که باعث شده واحدهای تولیدی نتوانند در بازار رقابت کنند زیرا قیمت این کالاها بسیار اندک است و در اغلب موارد باعث ایجاد دامپینگ می شود.

این فعال افتصادی تاکید کرد: چیزی که ما به آن اعتقاد داریم این است که واحد زاگرس پوش از نظر توانایی چیزی از شرکت های شناخته شده دنیا کم ندارد و اگر همه واحدهای تولیدی قابلیت های خود را افزایش دهند می توانیم نیاز بازار را با توجه به سلیقه مصرف کننده تامین کنیم .

مدیرعامل شرکت تعاونی زاگرس پوش افزود: لازم است در جامعه فرهنگسازی کنیم تا مصرف کننده ترغیب به خرید کالای داخلی شود تا مردم قبول کنند که برند داخلی می تواند جایگزین برند های خارجی باشد.

چگنی با تاکید بر این نکته که اتاق تعاون می تواند  نقش موثری در تقویت واحدهای خود داشته باشد اذعان داشت: لازم است اتاق تعاون بین بازار و کشور های دیگر ارتباط برقرار کند و همچنین در بحث اطلاع رسانی و شفاف سازی نیز فعال باشد.

وی در پایان گفت: انتظار می رود که دولت و مسئولان به سخنان مقام معظم رهبری توجه داشته باشند و از بخش خصوصی و تولید کنندگان داخلی حمایت بیشتری کنند تا بتوانیم به اهداف اقتصاد مقاومتی دست پیدا کنیم.

95103ت

نظرات
ADS
ADS
پربازدید