عملیات مهارآفت مگس زیتون درباغ های طارم سفلی قزوین اجرا شد | اتاق خبر
کد خبر: 368557
تاریخ انتشار: 11 شهریور 1395 - 03:29
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: عملیات کنترل و مهار آفت مگس زیتون امسال در 750هکتار از باغ های زیتون بخش طارم سفلی در استان قزوین به روش طعمه پاشی اجرا است.

اتاق خبر:محمد علی باغستانی در بازدید از طرح عملیات کنترل آفت مگس زیتون در بخش طارم سفلی قزوین افزود: کنترل آفت مگس زیتون در اولویت و دستور کار سازمان حفظ نباتات قرار دارد.
وی اظهارکرد: برای مهار این آفت باید استان های زیتون خیز شامل قزوین، گیلان و زنجان با یکدیگر تعامل و همکاری نزدیکی داشته باشند تا هم افزایی و موفقیت در کنترل و مبارزه با آفت مگس زیتون را شاهد باشیم .
باغستانی اضافه کرد: اگر برنامه های کنترل و مهار آفت زیتون در یکی از این استان ها با ضعف پیش برود، کارهای صورت گرفته در دو استان دیگر بی نتیجه باقی می ماند چرا که باغ های این محصول در قزوین، گیلان و زنجان در امتداد و همجوار با یکدیگر هستند.
رئیس سازمان حفظ نباتات در ادامه از باغداران خواست تا در اجرای برنامه کنترل و مهار آفت مگس زیتون همکاری لازم را با کارشناسان جهاد کشاورزی داشته باشند.
سطح زیر کشت باغ های زیتون استان قزوین که در بخش طارم سفلی شهرستان قزوین واقع در شمال غرب این استان و در همسایگی با گیلان و زنجان قرار دارد، هشت هزار و 850 هکتار می باشد که از این میزان پنج هزار و 650 هکتار بارور و و سه هزارو 200 هکتار غیربارور است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید