معرفی نماینده بلژیک در اسکار / فیلم برادران داردن نادیده گرفته شد | اتاق خبر
کد خبر: 368571
تاریخ انتشار: 11 شهریور 1395 - 05:49
فیلم ˝آردن˝ نماینده بلژیک در بخش فیلم خارجی‌زبان هشتاد و نهمین دوره جوایز اسکار است.

به گزارش اتاق خبر، "آردن" (The Ardennes) ساخته روبن پرون، کارگردان تازه‌کار در حالی به عنوان نماینده بلژیک در بخش فیلم خارجی‌زبان جوایز اسکار امسال انتخاب شد که خیلی‌ها انتظار داشتند "دختر ناشناس" تازه‌ترین ساخته لوک و ژان پی‌یر داردن از این کشور به آکادمی علوم و هنرهای سینمایی معرفی شود.

به گزارش ایندی وایر، تریلر "آردن" درباره یک سرقت وحشیانه است که اشتباه از کار درمی‌آید. یکی از دو سارق می‌گریزد و برادرش را تنها می‌گذارد. چهار سال بعد وقتی او از زندان آزاد می‌شود، دنیا عوض شده است و برادرش دست از کارهای خلاف برداشته است.

این فیلم اولین بار در دنیا سال گذشته در بخش دیسکاوری جشنواره تورنتو روی پرده رفت و نامزد 10 جایزه انسور هم شده است. "آردن" همچنین به فهرست کوتاه جوایز فیلم اروپا راه پیدا کرده است.

آخرین باری که بلژیک فیلمی از برادران داردن را به آکادمی علوم و هنرهای سینمایی معرفی کرد، سال 2014 بود که "دو روز، یک شب" نماینده این کشور در اسکار بود. "دو روز، یک شب" نامزد اسکار فیلم خارجی‌زبان نشد (هرچند ماریون کوتیار در بخش اسکار بهترین بازیگر زن نامزد شد). سه فیلم دیگر برادران داردن شامل "رزتا" در 1999، "پسر" در 2002 و "کودک" در 2005 هم نماینده بلژیک در اسکار بودند، اما هیچ‌یک نامزد نشدند.

خیلی‌ها اعتقاد دارند اگر بلژیک در 2011 فیلم "پسری با دوچرخه" ساخته آن‌ها را به اسکار فرستاده بود، این فیلم می‌توانست به فهرست پنج نامزد بخش فیلم خارجی‌زبان راه پیدا کند. "دختر ناشناس" فیلم جدید داردن‌ها ماه مه پیش در بخش مسابقه اصلی جشنواره کن نمایش داده شد و قرار است در جشنواره تورنتو هم نمایش داده شود.

بلژیک تاکنون هفت بار در بخش فیلم خارجی‌زبان نامزد شده، اما هنور برنده اسکار نشده است.

پیش از این کشورهای کره جنوبی، آلمان، عربستان، کرواسی، استرالیا، رومانی، کوبا، ونزوئلا، گرجستان و سوئیس نیز نمایندگان خود را برای رقابت در جوایز اسکار امسال به آکادمی معرفی کرده‌اند.

آخرین مهلت معرفی فیلم‌های خارجی‌زبان به آکادمی، سوم اکتبر 2016 (12 مهر) است. فیلم‌هایی می‌توانند در این بخش رقابت کنند که در فاصله 1 اکتبر 2015 تا 30 سپتامبر 2016 در کشور معرفی‌کننده اکران عمومی شده باشند.

رأی‌گیری برای انتخاب نامزدهای اسکار فیلم خارجی‌زبان در دو مرحله انجام می‌شود. ابتدا 9 فیلم به فهرست کوتاه راه پیدا می‌کنند و در نهایت پنج فیلم به عنوان نامزدهای نهایی معرفی می‌شوند که اسامی آن‌ها 24 ژانویه 2017 (5 بهمن) همراه نامزدهای دیگر بخش‌های جوایز اسکار اعلام خواهد شد.

برندگان هشتاد و نهمین دوره جوایز اسکار 26 فوریه (بامداد دوشنبه 9 اسفند به وقت ایران) در دالبی تیه‌تر در لس آنجلس معرفی می‌شوند.

سال گذشته "پسر شائول" از مجارستان برنده اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان شد.

منبع:هنر انلاین

نظرات
ADS
ADS
پربازدید