پرداخت مطالبات گندم کاران استان ایلام در آینده ای نزدیک | اتاق خبر
کد خبر: 368695
تاریخ انتشار: 11 شهریور 1395 - 23:09
مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی ایلام گفت: ۲۰۰ میلیارد ریال مطالبه باقی مانده گندم کاران این استان تا نیمه شهریور امسال پرداخت شود.

اتاق خبر: کامران سلیمان پور اعلام کرد: مقرر شده تا پایان شهریور همه مطالبات گندم کاران کشور پرداخت شود و در استان هایی چون ایلام که زودتر فرآیند خرید گندم داشته اند، پرداخت بهای این محصول به کشاورزان زودتر از سایر استان ها انجام می گیرد.
وی با بیان اینکه تاکنون سه هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال از مطالبه های کشاورزان گندم کار این استان پرداخت شده است، گفت: با پایان یافتن کار برداشت و فروش گندم، این شرکت با همکاری اداره کل تعاون روستایی به عنوان مباشر در خرید موفق به خرید تضمینی ۲۶۵ هزار و ۳۰۰ تن گندم از کشاورزان ایلامی شد.  
سلیمان پور افزود: میزان ذخیره گندم در استان ایلام با توجه به مقادیر ذخیره باقی مانده از سال گذشته ۳۰۰ هزار تن است حال آنکه سیلوهای استان جوابگوی این مقدار گندم نیست و ما در حال رایزنی برای ارسال بخش قابل توجهی از گندم مازاد استان به دیگر نقاط کشور هستیم.
به گفته وی  در مجموع امسال ۱۱ میلیون تن گندم در سراسر کشور خریداری شد که این مقدار خرید قابل توجه روند ارسال گندم مازاد بر نیاز به دیگر استان ها را با کندی مواجه کرده چرا که وضعیت ذخیره سازی گندم در همه استان ها به علت حجم بالای برداشت و خرید گندم همانند استان ایلام است.
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی ایلام  در خصوص برنامه حمل و ارسال گندم از این استان به دیگر نقاط کشور گفت: تاکنون ۳۵ هزار تن گندم به خارج از استان ارسال شده و در صددیم در طول هفته آینده مجوز صدور ۲۰ هزار تن دیگر را صادر کنیم.
وی افزود: هدف این شرکت ذخیره سازی ۱۰۰ هزار تن گندم معمولی خرید امسال برای مصرف داخلی استان است که بخشی از آن برای مصرف روتین و مقداری نیز بعنوان ذخیره استراتژیکی است و مابقی گندم مازاد هم به خارج از استان حمل می شود.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید