فرهنگ بسترساز قانونمداری است | اتاق خبر
کد خبر: 368758
تاریخ انتشار: 12 شهریور 1395 - 05:10
رییس کل دادگستری لرستان:
رئیس کل دادگستری لرستان گفت: سوءاستفاده تعداد انگشت شماری از مدیران و مسئولان را نمی‌توان به تمامی مدیران و مسئولان خدمتگزار تعمیم داد.

اتاق خبر: جعفر بدری در جلسه شورای قضایی، اظهار کرد: حضور مدیران و مسئولان قضایی در مجموعه‌های قضایی استان‌ها حرکت ارزشمندی است که موجبات ارتقاء سطح کمی و کیفی خدمات قضایی را فراهم می‌آورد. قطعا هرگاه تعاملات و ارتباطات بین دادگستری استان‌ها و قوه قضائیه بیشتر شده است شاهد عملکردهای بهتری از مجموعه‌های قضایی استانها بوده‌ایم. انعکاس مشکلات، رفع سریع معایب و کمبودها حاصل این‌گونه تعاملات است.

رئیس شورای قضایی استان لرستان با اشاره به هفته دولت، اظهار کرد: گرامیداشت هفته دولت فرصت مناسبی است تا مدیران بر روند فعالیت‌های خود و شیوه عملکردهایشان دقت بیشتری کنند. شهدای گرانقدری همچون شهیدان رجایی و باهنر شاخص‌های معتبر و مستندی برای سبک‌های مدیریتی بشمار می‌روند. در کشورهای دیگر از این‌گونه الگوها کمتر یافت می‌شود لیکن کشور ما ایران با مکتب مذهبی متعالی خود همواره نمونه‌های فراوانی از مردان و زنان خوشنام را به جامعه عرضه داشته است.

بدری تصریح کرد: سوء استفاده تعداد انگشت شماری از مدیران و مسئولان را نمی‌توان به تمامی مدیران و مسئولان خدمتگزار تعمیم داد؛ زیرا مردم در بحث ارزیابی عملکرد مدیران، بهترین داوران هستند، گذشت زمان و بازنگری عملکرد مدیران نمره قبولی یا عدم قبولی آنان را تعیین می‌کند.

وی اضافه کرد: فرهنگ بسترساز قانون مداری است، در واقع فرهنگ شالوده نوع اندیشه‌ها و عملکردها، کنش‌ها و واکنش‌های فردی و اجتماعی است، فرهنگ به عنوان خواستگاهی اجتماعی، سیاسی، مذهبی، مکتبی و اقتصادی همواره منبع تحولات مثبت و منفی در بطن جامعه بوده است. قانون و قانونگذاری به عنوان یکی از فاکتورهای مدنیت از گذشته تاکنون متاثر از فرهنگ بوده و به همین دلیل است که فرهنگ بسترساز قانون مداری است.  

رئیس کل دادگستری استان لرستان در پایان با اشاره زحمات تمامی پرسنل اداری و قضایی مجموعه دادگستری لرستان و سازمان‌های تابعه، ادامه داد: سختکوشی و نیک اندیشی دو خصیصه بارز کارکنان مجموعه‌های قضایی استان لرستان است که با توجه به فعالیت‌های فرهنگی معاونت فرهنگی دادگستری لرستان شاهد تقویت این روحیه و ارتقاء کمی و کیفی اخلاق حرفه‌ای در مجموعه‌های قضایی هستیم.

بدری گفت: تکریم ارباب رجوع و رسیدگی به دعاوی قضایی در اسرع وقت نیازمند دانش و بینش ویژه‌ای است که خوشبختانه منابع انسانی ما از آن برخوردار هستند، هرچند فعالیت در محیط قضایی فعالیتی سخت و طاقت فرسا است، اما خوشبختانه تعهد و تخصص پرسنل دستگاه قضایی موجب شده که دستگاه قضایی کشور از جایگاه ارزنده‌ای در سطح دنیا برخوردار باشد، برخورد قاطع و بازدارنده با مجرمان و پیشگیری از وقوع جرم موجبات بسط عدالت و تحقق امنیت را فراهم کرده است.

منبع: ایسنا

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید