ثبت 103 میلی متر بارندگی در روستای قلندرآیش گرگان | اتاق خبر
کد خبر: 368896
تاریخ انتشار: 13 شهریور 1395 - 10:02
رئیس گروه پیش بینی و صدور پیش آگاهی هواشناسی گلستان درخصوص میزان بارندگی پنجشنبه شب و بامداد جمعه در استان گفت که بیشترین بارش در روستای قلندرآیش در غرب شهرستان گرگان و به میزان 103 میلی متر ثبت شده است.

اتاق خبر: محمود محمدقلی پور افزود: در شهر جلین واقع در شرق شهرستان گرگان نیز 98 میلی متر بارندگی به ثبت رسیده است.
وی همچنین با اعلام بارندگی های ثبت شده در ایستگاه های مختلف استان یادآور شد: ایستگاه های هواشناسی میزان بارش های پنجشنبه شب تا ساعت 10:30 دیروز (جمعه) را در بندرگز 84.1 میلی متر، علی آباد 59.6 میلی متر، گرگان (ایستگاه هاشم آباد) 21.1 میلی متر، گرگان 20.2 میلی متر، مینودشت 19.7 میلی متر، بندرترکمن 16 میلی متر، مراوه تپه 11.6میلی متر، گنبد کاووس 9.7 میلی متر و کلاله 9.2 میلی متر ثبت کرده اند.
هواشناسی گلستان ظهر پنجشنبه با ارسال نمابری به ایرنا در خصوص وضعیت هوای استان در روزهای آتی و بارش های رگباری و احتمال بروز سیلاب هشدار داده بود.
بر اثر بارندگی رگباری توام با طوفان و رعد برق در گلستان علاوه بر خسارت وارده به بخش های مختلف شهری و روستایی استان، سه نفر در شهرستان مرزی مراوه تپه بر اثر سیل و یک نفر در شهرستان آزادشهر به سبب اصابت آذرخش جان باختند.
میزان بارندگی ها در برخی نقاط استان بسیار چشمگیر بود و برای مقایسه حجم آن می توان به میانگین بارندگی سالیانه 250 میلی متر در کشور اشاره کرد.
گلستان با حدود 1.9 میلیون نفر جمعیت به سبب موقعیت اقلیمی خاص و اختلاف ارتفاع در مناطق مختلف آن از جمله سیل خیزترین استانهای کشور است.
هوای گرگان هم اکنون قسمتی ابری و دما 21 درجه سانتیگراد است.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید