پل معلق شیشه‌ای چین دو هفته بعد از افتتاح بسته شد | اتاق خبر
کد خبر: 368925
تاریخ انتشار: 13 شهریور 1395 - 15:19
طولانی‌ترین پل شیشه‌ای معلق جهان که دو هفته پیش در چین افتتاح شده بود، موقتا به روی گردشگران بسته شده است.

اتاق خبر: علت بسته شدن آن رسما از سوی دولت چین اعلام نشده اما شبکه خبری سی. ان. ان. آمریکا به نقل یکی از سخنگویان دولت چین گفته که استقبال فراتر از پیش‌بینی گردشگران از پل "ژانگ‌جیگوا" علت تعطیلی موقت این سازه عظیم در استان "هونان" عنوان شده است.

روز گذشته (جمعه) این مقام‌ چینی تاکید کرد هیچ نقص یا ترکی در سازه این پل مشاهده نشده و هیچ سقوطی هم از فراز آن روی نداده که علت مسدود کردن آن قلمداد شود.

با وجود این زمان بازگشایی این پل هم اعلام نشده است.

این پل ۴۳۰ متری که عرض آن شش متر است با هزینه‌ای بالغ بر سه میلیون و ۴۰۰ هزار دلار ساخته شده و دو هفته پیش در مراسمی پر زرق و برق افتتاح شد.

پل ژانگ‌جیگوا که ۳۰۰ متر بالاتر از سطح زمین قرار دارد با ۹۹ شیشه شفاف سه جداره پوشیده شده است.

آن طور که این سخنگوی دولت چین به سی. ان. ان. گفته این پل هر روز ظرفیت پذیرش ۸۰۰۰ بازدیدکننده را دارد اما پس از افتتاح آن میانگین گردشگرانی که برای رد شدن از این پل به این منطقه در استان هونان آمده‌اند ۱۰ برابر ظرفیت روزانه پیش‌بینی شده بوده است.

به گزارش بی‌بی‌سی، آن طور که گزارش شده مسئولان این سازه روز گذشته آن را برای انجام سرویس‌های نگهداری فوری تعطیل کرده‌اند و زمان بازگشایی آن هم متعاقبا اعلام خواهد شد.

اعلام ناگهانی بسته شدن این پل با واکنش‌های مختلفی روبرو شده است؛ به ویژه کسانی که برای عبور از روی آن سفر به این منطقه از چین را برای روزهای پایانی این هفته برنامه‌ریزی کرده بودند در شبکه‌های اجتماعی از این تصمیم مسئولان پل ژانگ‌جیگوا اظهار ناراحتی کرده‌اند.

منبع: ایسنا

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید