کاهش اشتغال مهندسان ساختمان در خراسان رضوی | اتاق خبر
کد خبر: 368926
تاریخ انتشار: 13 شهریور 1395 - 15:33
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی گفت: به دلیل رکود صنعت ساخت و ساز طی سالهای گذشته میزان اشتغال مهندسان ساختمان در این استان کاهش چشمگیری داشته است.

اتاق خبر:علی سیفی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ظرفیت سالانه امضای مهندسان ساختمان را در خراسان رضوی 100 میلیون مترمربع اعلام و بیان کرد: این میزان به دلیل رکود صنعت ساختمان به سه میلیون مترمربع در سال کاهش یافته است.
وی افزود: کاهش امضای ساختمان به منزله کاهش اشتغال مهندسان ساختمان و گرایش آنان به اشتغال در بخشهای دیگر است.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی ادامه داد: 33 هزار مهندس در هفت رشته ساختمانی در این استان فعالیت دارند که از این تعداد 16 هزار نفر دارای پروانه اشتغال و حق امضا هستند.
وی در ادامه از برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان، کاردانها و معماران تجربی طی روزهای پنجشنبه و جمعه هفته گذشته 11 و 12 شهریور در خراسان همزمان با سراسر کشور خبر داد.
سیفی گفت: این آزمون با شرکت هشت هزار و 554 داوطلب زن و مرد در چهار حوزه در شهرهای مشهد، تربت حیدریه و نیشابور برگزار شد که نتایج آن دو ماه دیگر از طریق سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود.
سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی 22 نمایندگی در شهرستانهای این استان دارد. خراسان رضوی بعد از تهران از نظر جمعیت مهندسان ساختمان و ظرفیت ساختمان سازی رتبه دوم را در کشور داراست.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید