برترین لیگ فوتبال ساحلی را در سطح جهان داریم | اتاق خبر
کد خبر: 369032
تاریخ انتشار: 14 شهریور 1395 - 14:17
شهریاری:
رییس دپارتمان فوتبال ساحلی می‌گوید که حضور در رده پنج جهان، سقف آرزوهای ایران نیست و برای بهتر شدن این جایگاه تلاش‌های زیادی صورت می گیرد.

فوتبال ساحلی

به گزارش  اتاق خبر، به نقل از ایسنا، پریا شهریاری در خصوص قرارگرفتن تیم ملی فوتبال ساحلی ایران در رده پنجم جهان گفـت: برای نخستین بار است که به رده پنجم جهان صعود کرده‌ایم که از چند جهت افتخار بسیار بزرگی برای فوتبال ساحلی ایران محسوب می شود. پس از اینکه ادامه همکاری با سرمربی برزیلی تیم ملی میسر نشد، با توجه به اینکه ملزم به استفاده از سرمربی ایرانی بودیم همه تمرکز خود را روی انتخاب مربی مورد نیاز تیم ملی قرار دادیم. بدون شک فاکتور فنی مربی، تنها اولویت ما نبود بلکه شرایط اخلاقی وی هم از اهمیت بالایی برایمان برخوردار بود.

شهریاری افزود: به همین منظور در جمع بندی‌های خود از سال گذشته محمدحسین میرشمسی را در راس تیم ملی گذاشتیم و عباس هاشم‌پور مربی توانای تیم ملی در کنار میرشمسی به کار خود ادامه داد. البته اخیرا علی نادری کاپیتان سابق تیم ملی را که در تیم ملی (ب) مشغول به مربی‌گری بود به دلیل تجربه و مدارج طی شده در کلاس‌های سطح یک آسیا به کادرفنی تیم ملی اضافه کردیم و از این رو می‌توان با اعتماد کامل گفت که کادرفنی کم نقصی داریم.

وی ادامه داد: از اولویت های کادرفنی تیم ملی، جوانگرایی است و در رقابت‌های جام قاره‌ای آسیا هم شاهد این اتفاق در ترکیب تیم بودیم. به هرحال معتقدم اردوهای مداوم و همین‌طور اعزام تیم به ایتالیا و بازی دوستانه با تایلند در ایران به آماده‌سازی تیم کمک شایانی کرد. نباید فراموش کرد که برترین لیگ فوتبال ساحلی در سطح جهان را داریم و حضور بازیکنان در کوران مسابقات هم از دیگر عوامل آماده بودن بازیکنان است.

رییس دپارتمان فوتبال ساحلی در ادامه تاکید کرد: حدود یکسال و نیم پیش هم تاکید کرده بودم که در مسیر درستی درحال حرکت هستیم، چرا که برنامه ریزی‌های مدونی برای آینده داشتیم و بخش زیادی از آن را توانستیم عملیاتی کنیم. در واقع آینده‌ای را که آن موقع از آن صحبت می‌کردیم، اکنون در اختیار داریم و ضمن کسب قهرمانی جام قاره آسیا، برای نخستین بار به رده پنجم جهان صعود کرده‌ایم. البته به هیچ عنوان سقفی برای آرزو های‌مان قائل نیستیم و جایگاه ما بالاتر از این باید باشد. با پشتکار مسیر خود را ادامه می‌دهیم تا به مراتب بالاتر و جایگاه اصلی خود برسیم. ضمن اینکه از زحمات باشگاه‌ها، مربیان و بازیکنان حاضر در لیگ و همین‌طور ملی پوشان خوب کشورمان خالصانه تشکر می‌کنم.

وی درباره شرایط فوتبال ساحلی کشور گفت: در حال حاضر هفته‌های پایانی لیگ برتر را پشت سر می‌گذاریم و مسابقات لیگ دسته یک هم در نیم فصل خود قرار دارد. مرحله نخست رقابت‌های لیگ نوجوانان و جوانان به پایان رسیده و تیم‌های صعود کننده به مرحله دوم مشخص شده‌اند. مرحله دوم لیگ جوانان و لیگ نوجوانان هم به زودی آغاز می‌شوند. همچنین امسال فستیوال فوتبال ساحلی را به‌طور متمرکز در استان یزد برگزار کردیم که با حضور پرشور ۱۲ تیم از سراسر کشور همراه بود. همچنین لیگ بانوان کشور هم به زودی در تاریخ اعلام شده قرعه‌کشی می‌شود و تیم‌های شرکت کننده حریفان خود را خواهند شناخت.

شهریاری در پایان گفت: رییس فدراسیون، حمایت‌های بسیار خوبی از برنامه‌های ملی و باشگاهی ما دارد که جا دارد به نمایندگی از جامعه فوتبال ساحلی تشکر ویژه‌ای از او داشته باشم، به‌طوری که اعزام تیم ملی به چین جهت حضور در جام قاره‌ای تا روز آخر در هاله‌ای از ابهام قرار داشت اما با پیگیری‌های و او به مسابقات اعزام شدیم. البته متاسفانه همین وضعیت برای شرکت تیم ملی در مسابقات المپیک ساحلی آسیا وجود دارد که امیدوارم زحمات و پیگیری‌های تاج بار دیگر موجب اعزام تیم به مسابقات شود تا ضمن کسب مقام درخور شان برای تیم اول آسیا و پنجم جهان، آمادگی خوبی برای حضور در رقابت‌های جام بین قاره‌ای که آبان ماه در امارات برگزار می‌شود، کسب کنیم.

انتهای پیام/

کد:94108

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید