صعود بیابانی، بذری و شهبازی به فینال کشتی آزاد جوانان جهان | اتاق خبر
کد خبر: 369034
تاریخ انتشار: 14 شهریور 1395 - 14:44
در جریان رقابت‌های ۴ وزن نخست کشتی آزاد جوانان جهان،۳ آزادکار ایران مقتدرانه و با ارائه نمایشی خوب راهی دیدار فینال شدند.

کشتی آزاد جوانان جام شهید هاشمی نژاد

به گزارش  اتاق خبر، به نقل از ایسنا، در آغاز رقابت‌های کشتی آزاد که در  شهر ماکون کشور فرانسه در جریان است، نمایندگان اوزان ۶۰ ،۷۴ و ۹۶ کیلوگرم ایران صاحب ۴ پیروزی و یک شکست شدند.


در وزن ۵۰ کیلوگرم علیرضا گودرزی دارنده مدال نقره جهان در نخستین مصاف خود مقابل راهول از هند به روی تشک رفت و در حالی‌که ۶ بر صفر از حریف پیش بود در پایان با نتیجه ۱۰ بر ۸ بازنده شد و با توجه به شکست ۱۰ بر صفر این کشتی‌گیر هندی مقابل ویکتورخان از روسیه، گودرزی وداع زودهنگامی با رقابت های جهانی داشت.


در وزن ۶۰ کیلوگرم پیمان بیابانی دارنده مدال طلای آسیا پس از استراحت در دور نخست مقابل استفان از رومانی ۱۱ بر صفر پیروز شد و در مرحله یک چهارم نهایی نیز در مدت زمان پنج دقیقه ۱۱ بر صفر اوسموهونوف از ازبکستان را ۱۱ بر صفر برد و یه نیمه نهایی رسید.

بیابانی در دیدار ماقبل فینال به مصاف کجیک چیمبا از روسیه رفت و در پایان با نتیجه ۵ بر یک پیروز شد و به فینال رسید. وی در فینال با سلیم کوزان از ترکیه مصاف می کند.


در وزن ۷۴ کیلوگرم نیز احمد بذری پس از استراحت در دور نخست در دومین دور مقابل نیکیتا سوکوف از روسیه با نتیجه ۸ بر ۴ صاحب برتری شد و به مرحله یک چهارم نهایی رسید. وی در این مرحله نیز مقابل الکساندر مور از کانادا با نتیجه ۱۲ بر ۵ به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد.

بذری در نیمه نهایی نیز مقابل گیورگی پاسکال از مولداوی با حساب ۱۶ بر ۶ به برتری رسید و راهی فینال شد.حریف او در فینال مارک هال از آمریکاست.


در وزن ۹۶ کیلوگرم نیز حسین شهبازی ابتدا راخیموف از ازبکستان را ۱۰ بر صفر برد سپس در مرحله یک هشتم نهایی مقابل ماندیپ از هند ۷ بر صفر پیروز شد. او در مرحله یک چهارم نهایی مقابل رودزیانوک از بلاروس نیز با نتیجه ۱۲ بر صفر به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد.

شهبازی در نیمه نهایی به مصاف کوتسیف از روسیه رفت و در پایان ۸ بر ۳ به برتری دست یافت و راهی فینال شد. این دومین شکست روس‌ها مقابل کشتی‌گیران ایران در نیمه نهایی این رقابت ها بود،

انتهای پیام/

کد:94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید