احتمال دوپینگ قهرمان المپیک کشتی آذربایجان | اتاق خبر
کد خبر: 369064
تاریخ انتشار: 14 شهریور 1395 - 20:53
به احتمال زیاد طغرل عسگراف، به دلیل مثبت شدن آزمایش دوپینگ مدال طلای المپیک لندن را از دست خواهد داد.

طغرل عسگروف

به‌ گزارش ‌ اتاق خبر، به نقل از ایسنا، طغرل عسگراف، قهرمان 60 کیلوگرم کشتی آزاد لندن از کشور آذربایجان اکنون با مشکل جدی مواجه شده است و گفته می‌شود که آزمایش‌های دوپینگ این کشتی‌گیر در المپیک 2012 لندن مثبت از آب در آمده است و در صورت تایید آن از سوی کمیته‌ بین‌المللی  المپیک، مدال طلای این کشتی‌گیر آذربایجانی از او گرفته خواهد شد. عسگروف در المپیک ریو هم به مدال نقره وزن 66 کیلوگرم رسید.

پیش از این نیز مدال نقره بسیک کودوخوف از روسیه در همین وزن و در المپیک لندن نیز مثبت از آب در آمده بود تا کشتی‌گیر هندی یعنی یوگشوار دات که در آن رقابتها برنز گرفته بود، حالا شانس کسب مدال طلای المپیک داشته باشد.

او پیش‌تر در لندن به مدال برنز رسیده بود، اما اکنون ورزشکارانی که به مدال طلا و نقره این وزن رسیده‌اند با مثبت شدن آزمایش‌شان مدال‌های خود را از دست داده‌اند تا یوگشوار هندی بعد از چهار سال‌ به مدال طلای  المپیک لندن برسد.

این کشتی‌گیر هندی بعد از مثبت شدن دوپینگ کودوخوف روسی که سه سال قبل در یک سانحه تصادف درگذشته است، در حرکتی جوانمردانه اعلام کرد که مدال نقره کودوخوف را نمی‌خواهد و این مدال باید برای خانواده کشتی‌گیر روس باقی بماند.

انتهای پیام/

کد:94108

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید