ناگزیریم مقابل چین بهتر باشیم | اتاق خبر
کد خبر: 369065
تاریخ انتشار: 14 شهریور 1395 - 21:07
معینی:
کارشناس فوتبال می‌گوید تیم ملی ناگزیر است مقابل تیم ملی چین بازی بهتری را به نمایش بگذارد، چرا که شرایط سخت‌تر است.

دیدار تیم های ملی فوتبال ایران و قطر

 به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، فریدون معینی ، درباره‌ی پیروزی تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران مقابل قطر و اظهارنظرهای متفاوتی که کارشناسان در باره این بازی انجام می‌دهند، اظهار کرد: کارشناسان نظرات مختلفی دارند، اما نظر من این است که تیم‌ ‌ملی تنها یک اردو برگزار کرده و شرایط ایده‌آل برای ایجاد هماهنگی را نداشته است. این موضوع علت ناهماهنگی بازیکنان تیم‌ ‌ملی فوتبال بود. از طرفی بحث‌هایی که درباره این بازی صورت می‌گرفت حساسیت را به اوج خود رسانده بود و تماشاگران حاضر در استادیوم مملو از احساسات بودند.

بازیکن سابق تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران با بیان این که این شرایط روی بازیکنان تاثیر گذاشته بود، افزود: بازیکنان با استرس در زمین حاضر شدند و نتوانستند بازی همیشگی خود را ارائه کنند. کیفیت بازی بالا نبود، اما تیم‌ ‌ملی حرفه‌ای بازی کرد.

او گفت‌: کارلوس کی‌روش بهترین شخصی است که می‌تواند درباره تیم‌ ‌ملی اظهار نظر کند، چرا که او به شرایط این تیم واقف است و می داند که تیمش چه مشکلاتی دارد. فکر می‌کنم در حال‌ حاضر بهترین کار این است که از تیم‌ ‌ملی حمایت کنیم تا نتایج مورد نظرمان را به دست بیاوریم.

معینی با تاکید بر این که در حال‌ حاضر زمان انتقاد از عملکرد تیم‌ ‌ملی نیست، افزود: درست است که بازیکنان ما بازی زیبایی را ارائه نکردند، اما با نظم و انضباط بالا موقعیتی به قطری‌ها ندادند و قطری‌ها هم با مشاهده شرایط و جو بازی تمام منافذ را بسته بودند. آنها روی ضربات ایستگاهی و ضد حملات برنامه‌ریزی کرده بودند و امیدوار بودند که از این نقطه به تیم‌ ‌ملی ضربه بزنند  ولی بازیکنان ما هوشیار بودند و این اجازه را به حریف ندادند.

کارشناس فوتبال ایران با اشاره به قدرتمندتر شدن تیم‌ ‌ملی چین نسبت به یک دهه گذشته، اظهار کرد: ما نباید قدرت آنها را دست کم بگیریم. آنها به خوبی کار می‌کنند و امروزه رسیدن به اطلاعات تیم‌ها کار سختی نیست. تیم ما ناگزیر است مقابل چین بهتر از گذشته باشد، چرا که ما میهمان چین هستیم و آنها هم برای پیروزی به میدان می آیند.

او با اشاره به اظهار نظر بیل بتویک، روانشناس منچستریونایتد، گفت‌: او می‌گوید اگر شما 99 درصد تمرکز کنید 100 درصد بازنده‌ هستید، چرا که آن یک درصد موجب شکست شما می‌شود. معلوم نیست چه زمانی موقع فرا رسیدن آن یک درصد است. بازیکنان ما مانند بازی گذشته باید تمرکز خود را بالا ببرند و با انجام وظایف انضباطی و تاکتیکی خود را انجام بدهند. به طور 100 درصد اگر تیم ملی چین را شکست دهیم با آرامش خاطر بیشتری به مصاف تیم ملی کره جنوبی  می رویم.

انتهای پیام/

کد:94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید