حضور نماینده برنامه عمران ملل متحد در شرکت فاضلاب تهران | اتاق خبر
کد خبر: 369106
تاریخ انتشار: 14 شهریور 1395 - 11:16
مدیر اجرایی گروه محیط زیست و توسعه پایدار برنامه عمران ملل متحد(UNDP) با حضور در شرکت فاضلاب تهران، در نشستی مشترک با معاون برنامه ریزی و مدیران شرکت فاضلاب تهران به بحث و تبادل نظر پرداخت.

اتاق خبر: علی نظری دوست، در این نشست که به منظور همکاری های مشترک عمرانی سازمان ملل و شرکت فاضلاب تهران برگزار شد، گفت: این جلسات با هدف افزایش مشارکتهای بین المللی و دستیابی به اهداف توسعه پایدار (مصوب سازمان ملل متحد) در ایران و همچنین همکاری‌های هدفمند فنی و مالی دوجانبه، چندجانبه، منطقه‌ای و  بین‌المللی در زمینه‌ پروژه های زیست محیطی تشکیل می شود.

همچنین معاون برنامه‌ریزی شرکت فاضلاب تهران با اشاره به سیاست های اقتصاد مقاومتی و سیاست های کلی محیط زیست مبتنی بر بهره‌گیری مؤثر از فرصت‌ها و مشوق‌های بین‌المللی، افزود: کارشناسان این شرکت با توجه به پتانسیل های موجود در بخش های انرژی های پاک و استحصال انرژی از شبکه های انتقال فاضلاب شهری و اقدامات نوآورانه، سازمان ها و نهادهای بین المللی را شناسایی و مذاکرات لازم برای توسعه مناسبات بین المللی و استفاده از سایر تسهیلات زیست محیطی جهانی را در دستور کار دارند.

حسین اکبریان در ادامه افزود: در این نشست پروژه های مختلف برای همکاری های مشترک فنی و مالی با سازمان ملل متحد از جمله تولید برق از خطوط اصلی انتقال آب و فاضلاب شهر تهران،توسعه تولید نیروگاه های بیوگاز سوز کلیه واحد های تصفیه خانه های فاضلاب پیش بینی شده در طرح فاضلاب تهران، تولید گوگرد و یخ خشک در فرایند تصفیه فاضلاب و ... بررسی شد.

 براساس این مذاکرات شرکت فاضلاب تهران طرح های پیشنهادی مشترک خود را با مبنای اولویت های موجود در سند) UNDAF سند کلان توسعه ای برای کلیه آزانس های سازمان ملل در هر کشور) و همچنین سند  CPD (سند تخصصی UNDP در هر کشور) مشخص و جهت اجرا به سازمان ملل متحد ارائه می کند.

منبع:ایلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید