نقد برجام از دید جناحی خطاست | اتاق خبر
کد خبر: 369303
تاریخ انتشار: 16 شهریور 1395 - 07:37
یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با تاکید بر اینکه برجام توافق ملی است گفت که نباید انتقاد از برجام به ابزاری در دست گروه‌های سیاسی و سوءاستفاده از آن منجر شود.

اتاق خبر: مسعود گودرزی با تاکید بر لزوم بیان انتقاد سازنده برای پیشرفت امور حتی در موضوع برجام گفت: نتیجه‌گیری در هر موضوعی قبل از مذاکره و شنیدن نظرات طرفین همچون املای نانوشته است. مثل این است که از ترس نرسیدن حرکت نکنیم؛ حال آن که باید حرکت کرد؛ یعنی اگر طرف مقابل در انجام تعهداتش در اجرای برجام کوتاهی کرد باید بر اساس اصول دیپلماسی رفتاری متقابل داشت.

وی با تاکید بر اینکه برجام توافق ملی است، افزود: برجام نباید دچار تفسیرهای تقلیل گرایانه و سطحی به عنوان ابزار مشروعیت بخشی به جناح‌ها و گروه‌های سیاسی شود. برجام توافق ملی و  دیپلماسی است که در سطح ملی انجام شد و نتیجه آن برای کل کشور است. بر این اساس کسانی که بخواهند برجام را از دید جناحی نقد کنند راهشان خطاست و در مقابل تحلیل‌ درباره رفتارهای پس از برجام قابل بررسی است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه باید در موارد لزوم به مجریان اجرای برجام در داخل کشور نیز تذکر داده شود، گفت: اگر طرف خارجی نیز به تعهداتش در برجام عمل نکند باید برخوردهای لازم صورت گیرد؛ بنابراین پایش در رفتار پس از برجام امر درستی است اما انتقاد صرف، نفی و سوء استفاده از برجام درست نیست به خصوص اینکه تبدیل به ابزاری در دست گروه‌های سیاسی شود.  

منبع: ایسنا

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید