120هزارمین واحد مسکونی روستایی مازندران با حضور رییس بنیاد مسکن افتتاح شد | اتاق خبر
کد خبر: 369342
تاریخ انتشار: 16 شهریور 1395 - 11:18
120هزارمین واحد مسکونی روستایی مازندران روز دوشنبه با حضور رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در روستای سفل میان نکا افتتاح شد .

اتاق خبر:کلید این خانه های روستایی که از محل اعتبارات مسکن مهر ساخته شدند توسط علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن کشور تحویل مالکان آنها شد.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران در این مراسم گفت که از آغاز اجرای طرح ساخت و مقاوم سازی مسکن روستایی در سال 84 تاکنون برای ساخت بیش از 126 هزار واحد مسکن روستایی در این استان اقدام شد.
مجید هاشمی افزود : تاکنون 120 هزار واحد به بهره برداری رسیده است و 6 هزار واحد دیگر نیز در دست ساخت است که در آینده به بهره برداری خواهد سید .
وی سهم شهرستان نکا از ساخت مسکن روستایی را تاکنون سه هزار واحد اعلام کرد و گفت که یکهزار واحد مسکن روستائی دیگر هم در این شهرستان در دست ساخت است .
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی صبح امروزبه منظور بهره برداری از چند طرح این بنیاد به مازندران سفر کرده است.
قرار است با حضور تابش طرح هادی در 2 روستای شهرستان نکا به بهره برداری برسد .
نکا از شهرستان های شرقی استان مازندران است که بر اساس نتایج آخرین سرشماری حدود115هزار نفر جمعیت دارد. این شهرستان دارای 2 بخش مرکزی و هزارجریب است .
طرح هایی که امروز با حضور رئیس بنیاد مسکن افتتاح می شود در بخش هزارجریب شهرستان نکا واقع است . این بخش کوهستانی و محروم نیمی از روستاها و کمتر از 10 درصد جمعیت این شهرستان را در خود جای داده است .
با وجود تلاش های صورت گرفته دستگاههای مختلف در چهار دهه گذشته ، محرومیت عمیق حاکم سبب شده است تا بسیاری از روستاهای این بخش خالی از سکنه شود .
اگر چه تاکنون مسئولان آمار رسمی از روستاهای خالی از سکنه این بخش ارائه نکرده اند ، ولی آمارهای غیررسمی حاکی از مهاجرت صد در صدی جمعیت دستکم 20درصد از روستاهای این بخش است.

منبع: ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید