برندگان و بازندگان اکران تابستانی هالیوود / فیلم‌های انیمیشن و ترسناک پرقدرت ظاهر شدند | اتاق خبر
کد خبر: 369396
تاریخ انتشار: 16 شهریور 1395 - 16:05
شاید نتایج حاصل از فروش داخلی فیلم‌ها در فصل تابستان بهتر از آنچه باشد که انتظارش می‌رفت، اما همچنان دلایلی هست که باعث نگرانی دست‌اندرکاران هالیوود شود.

به گزارش اتاق خبر، تابستان امسال تقریباً هر یک از تعطیلات آخر هفته برای صنعت فیلمسازی در آمریکا حکم بازی با ورق را داشت.

گاهی اوقات در مورد فیلم‌هایی چون "پیدا کردن دوری" (Finding Dory) یا "کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی" (Captain America: Civil War)، این بازی به طرز چشمگیری موفق بود، اما هر دستی پیروز نبود. فیلم‌هایی مانند "شکارچیان روح" (Ghostbusters)، "بی‌اف‌جی" (The BFG) و "بن هور" (Ben-Hur)، ده‌ها میلیون دلار ضرر به همراه داشتند و خطر بازی با کارت‌های اشتباه را یادآور شدند.

به گزارش ورایتی، جف باک تحلیل‌گر موسسه "ایگزیبیتر ریلیشنز" می‌گوید: این فیلم‌های پرهزینه، دغدغه ذهنی هالیوود شده‌اند. استودیوها می‌خواهند کیک خود را بپزند و خودشان هم آن را بخورند. آن‌ها دنبال همه جور تجارتی هستند. از بازی‌های ویدیویی گرفته تا ساخت فیلم‌های تقلیدی، همه فکر و ذکر استودیوها کار کردن روی سوژه‌های داغ است. فقط مسئله فروش نیست. استودیوها دغدغه تسلط بر کل فرهنگ پاپ را دارند.

البته با توجه به اینکه تابستان سینمایی به شکلی غیرمنتظره به خوبی تمام شد، شاید گزارش‌ها در مورد زوال کسب‌وکار سینمایی، نابهنگام باشد. رکورد به‌دست‌آمده در ماه اوت کمک کرد مجموع فروش فیلم‌ها در آمریکای شمالی در اکران تابستانی به حدود 4.5 میلیارد دلار برسد که دومین فروش برتر تابستانی بعد از سال 2013 است. این یک خبر خوب غیرمنتظره، با توجه به کاهش 10 درصدی فروش بلیت فیلم‌ها در ماه ژوئیه و اکران چند فیلم پرهزینه ناموفق مانند "آلیس آن سوی آینه" (Alice Through the Looking Glass) و "وارکرافت" (هنر نبرد / Warcraft) در این ماه است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید