خرید ۸۵۰ هزارتن گندم درکردستان | اتاق خبر
کد خبر: 369506
تاریخ انتشار: 17 شهریور 1395 - 05:23
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی کردستان از خرید ۸۵۰ هزارتن گندم مازادبرنیازکشاورزان استان خبرداد و گفت: تاکنون ۸ درصد مطالبات گندمکاران استان پرداخت شده است.

اتاق خبر: جمال صالحی با اشاره به اینکه از ابتدای فصل برداشت گندم تاکنون ۸۵۰ هزارتن گندم مازاد برنیاز از کشاورزان استان خریداری شده است، گفت: از امروز ۱۵ شهریورماه به دلیل اتمام فصل برداشت گندم در استان مراکز خرید درشبکه تعاون روستایی غیرفعال می شود.

وی با اشاره به وضعیت ادامه خرید تضمینی گندم در استان کردستان، عنوان کرد: کشاورزان استان می توانند گندم مازاد برنیاز خود را به سیلوها و انبارهای دولتی تحویل دهند.

وی اظهارداشت: بیشترین گندم خریداری شده در استان مربوط به شهرستان بیجار با ۲۳۳ هزار تن، قروه با ۱۵۰ هزار تن، سقز ۱۳۲ هزارتن، دهگلان ۱۰۴ هزارتن و دیواندره ۱۱۲ هزار تن است.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی کردستان ادامه داد: میزان گندم خریداری شده در شهرستان کامیاران ۶۳ هزارتن، سنندج ۴۱ هزارتن، مریوان ۵ هزار و ۴۵۸ تن، بانه ۴ هزار و ۴۶۴  تن و سروآباد هم ۲ هزار و ۶۰۹ تن بوده است.

صالحی ارزش ریالی گندم خریداری شده در استان کردستان را هزار و ۸۳ میلیارد تومان ذکر کرد و افزود: تاکنون ۸۵ میلیارد تومان آن به عبارتی تنها ۸ درصد این مطالبات به گندمکاران پرداخت شده است.

وی با اشاره به وضعیت پرداخت بهای گندم خریداری شده در استان کردستان، بیان کرد: از تاریخ ۳ لغایت ۱۹ تیرماه امسال ۵۰ درصد و از ۱۹  تا ۲۲ تیرماه هم ۳۰ درصد مطالبات هریک ازکشاورزان استان پرداخت شده است.

وی میزان صادرات گندم استان کردستان را ۳۳۰ هزارتن اعلام کرد و گفت: این میزان گندم به استان های اصفهان، تهران، البرز، چهارمحال و بختیاری، سمنان، سیستان و بلوچستان، قم، کرمان، گیلان، مازندران و یزد صادر شده است.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی کردستان ادامه داد: مجوز حمل ۵۰۰ هزارتن گندم مازاد برنیاز استان به خارج از استان صادر شده است و انتظار می رود که بتوانیم بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته این مهم را به سرانجام برسانیم.

صالحی با اشاره به اینکه کردستان رتبه چهارم خرید و تولید گندم در کشور را به خود اختصاص داده است، عنوان کرد: از ابتدای فصل برداشت گندم در سال زراعی امسال نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته  میزان خرید گندم مازاد برنیاز از کشاورزان استان ۵۹ درصد رشد داشته است.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید