آشنایی با ترین های کاروان ایران در پارالمپیک ریو | اتاق خبر
کد خبر: 369590
تاریخ انتشار: 17 شهریور 1395 - 12:27
کاروان فرهنگی، ورزشی منا با مجموعه‌ای از "ترین" ها در رقابت های پارالمپیک ریو 2016 حضور یافته است.

پارالمپیک 2016

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، بازی های پارالمپیک 2016 از دو روز دیگر آغاز می شود و کاروان 111 نفره ایران امید زیادی به کسب مدال در رشته های مختلف دارد.

عنوان جوان "ترین" اعضای کاروان ایران را محدثه کهنسال و محمد فتحی گنجی به خود اختصاص داده اند. این دو ورزشکار با هفده سال سن به ترتیب در رشته های تیر و کمان و دو ومیدانی در روزهای آتی به مصاف حریفان خود می روند و با کسب تجربه از این میدان بزرگ برای درخشش در سال های آتی آماده می شوند.

اسداله عظیمی نیز با 57 سال سن مسن "ترین" ورزشکار کاروان محسوب می شود و در رشته ی دو ومیدانی با حریفان خود روبرو خواهد شد. این ورزشکار پیشکسوت با روحیهای مثال زدنی توانسته رکوردهای مورد نظر کادر فنی را در مسابقات انتخابی بدست آورد و با آمادگی خوب به آوردگاه پارالمپیک راه یابد.

مرتضی مهرزاد، ملیپوش تیم والیبال نشسته کشورمان با دو متر 44 سانتی متر قد، نه تنها بلند قامت " ترین" ورزشکار کاروان است، بلکه بلند قامت "ترین" ورزشکار شرکت کننده در بازی های پارالمپیک 2016 نیز به شمار می رود.

سیامند رحمان، ملی پوش دسته فوق سنگین تیم ملی وزنه برداری نیز مدت هاست عنوان قوی "ترین" مرد دارای معلولیت جهان را به نام خود ثبت کرده و قصد دارد این عنوان را با ثبت رکورد 300 کیلوگرم در بازی های پارالمپیک ریو، جاودانه کند.

پیمان نصیری، ملی پوش تیم دو ومیدانی جانبازان و معلولین ایران نیز هم اکنون در بین اعضای کاروان، عنوان سریع " ترین" ورزشکار را دارد. وی در رقابت های پارالمپیک لندن 2012 توانست در رقابت های دو 1500 متر، کلاس T20، با ثبت رکورد 3 دقیقه و 58 ثانیه و 49 صدم ثانیه به عنوان قهرمانی و نشان طلا دست یابد و اولین ورزشکاری از ایران باشد که توانسته در مسابقات دو در ادوار مختلف المپیک و پارالمپیک نشان خوش رنگ طلا را از آن خود کند.

اما عنوان مدال آور "ترین" رشته به دو و میدانی می رسد که طی هفت دوره حضورش در ادوار مختلف پارالمپیک به 108 نشان رنگارنگ شامل 30 طلا، 18 نقره و 23 برنز دست یافته و سهم مهمی در جایگاه ایران در جدول رده بندی مسابقات داشته است. تیم دو ومیدانی در این دوره از مسابقات نیز با 27 ورزشکار حاضر شده که پر "تعداد" ترین تیم کاروان ایران نیز محسوب می شود.

تیم ملی والیبال نشسته مردان ایران نیز پر افتخار" ترین" تیم والیبال نشسته جهان است که توانسته با 5 دوره عنوان قهرمانی و دو دوره عنوان نایب قهرمانی در بازی های پارالمپیک رکوردی دست نیافتنی را به نام خود ثبت کند. در میان رشته های تیمی ایران در دوره های مختلف پارالمپیک نیز والیبال نشسته تنها تیمی است که موفق شده روی سکوی نخست پارالمپیک بایستد.

رشته قایقرانی اما جدید "ترین" رشته ی کاروان ایران است که برای اولین بار با تنها نماینده ی خود به بازی های پارالمپیک راه یافته است.

عنوان خوش اقبال "ترین" نیز به تیم فوتبال هفت نفره می رسد که با وجود کارشکنی دولت انگلستان در صدور ویزا برای شرکت در مسابقات جهانی و به دلیل عدم  کسب سهمیه پارالمپیک، حضورش در بازی های ریو 2016 منتفی شده بود اما در آخرین روزهای باقی مانده به اعزام کاروان ایران، با خارج شدن روسیه از گردونه ی رقابت ها به حق خود رسید و با توجه به کسب عنوان قهرمانی از مسابقات انتخابی قهرمانی جهان دانمارک، پارالمپیکی شد.

کاروان ایران در برخی از رشته ها و ماده های ورزشی برای اولین بار نمایندگان خود را به بازی های پارالمپیک ریو اعزام کرده است که در این میان می توان به اولین حضور تیم ملی والیبال نشسته بانوان، اولین حضور رشته ی کامپوند ( زنان و مردان)  ونیزکلاس W1 در رشته ی تیر و کمان اشاره کرد.

تیم تیراندازی ایران نیز برای اولین بار در طول بازی های پارالمپیک در  ماده ی تپانچه خفیف بادی 50 متر نماینده خواهد داشت.
بازی های پارالمپیک 2016 ریو، از 7 تا 18 سپتامبر در 23 رشته ی ورزشی و با حضور نمایندگان 178 کشور جهان برگزار خواهد شد.

کاروان ایران نیز با 111 ورزشکار در قالب 12 رشته ی ورزشی در این مسابقات حضور یافته است.

انتهای پیام/

کد:94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید