صدور حکم قطعی جرم برای 30 فعال بازار سرمایه | اتاق خبر
کد خبر: 36966
تاریخ انتشار: 8 بهمن 1391 - 14:19

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اعلام تامین مالی 11 هزار میلیارد تومانی بازار سرمایه از ابتدای سال تاکنون، از صدور حکم قطعی جرم برای 30 فعال بازار سرمایه خبر داد.

به گزارش مهر، علی صالح آبادی امروز در یک نشست خبری به تشریح آخرین وضعیت بازار سرمایه کشور پرداخت و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ارزش بازار سرمایه از 111 هزار میلیارد تومان به 169 هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار همچنین از افزایش ارزش فرابورس از 12 هزار میلیارد تومان به 16 هزار میلیارد تومان خبر داد و اظهار داشت: مجموع ارزش بورس و فرابورس از 123 هزار میلیارد تومان به 214 هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.

صالح آبادی با تاکید بر تحقق رشد 74 درصدی در ارزش بازار سرمایه تصریح کرد: در بورس کالا از ابتدای سال تاکنون 53 هزار میلیارد تومان و در فرابورس نیز 28 هزار میلیارد تومان معامله صورت گرفت که در مجموع این دو بازار 81 هزار میلیارد تومان عملکرد داشته است.

وی ادامه داد: در بورس و فرابورس 5 میلیون و 526 هزار دفعه معامله داشتیم که در مدت مشابه سال قبل این میزان 4 میلیون و 936 هزار دفعه بوده است.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از رشد 44 درصدی شاخص کل از ابتدای سال جاری و ارتقاء نقدشوندگی بازار سرمایه خبر داد و افزود: در حال حاضر ارزش بازار سرمایه به تولید ناخالص داخلی به 50 درصد نزدیک شده است و این میزان در سال 86 معادل 16 درصد بود.

صالح آبادی همچنین از تامین مالی 11 هزار میلیارد تومانی بازار سرمایه از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و گفت: 10 هزار میلیارد تومان افزایش سرمایه شرکت ها، 590 میلیارد تومان سرمایه تاسیس و 500 میلیارد تومان نیز اوراق مشارکت و اجاره در بازار سرمایه معامله شد.

وی از تلاش برای الکترونیکی کردن فعالیت ها از ابتدای دی ماه سال جاری و حذف کاغذ برای دریافت اطلاعات شرکت های بورسی و در نهایت جهت صدور مجوز افزایش سرمایه خبر داد و بیان داشت: در حوزه بورس انرژی تاکنون سه دستورالعمل تصویب و ابلاغ شد و با انجام معاملات آزمایشی امیدواریم در روزهای آینده شاهد افتتاح این بورس باشیم.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از حذف چهار موسسه حسابرسی از لیست 110 موسسه موجود از ابتدای سال جاری خبر داد و گفت: صندوق تسویه معاملات از جمله مهمترین مقررات ماه های گذشته بود که به تصویب و اجرا رسید و دستورالعمل معاملات اعتباری هم با تصویب به شرکت های کارگزاری ابلاغ شد.

صالح آبادی با اشاره به استقرار کنترل های داخلی در شرکت های پذیرفته شده در بورس و فرابورس تصریح کرد: دستورالعمل بازار فرعی بورس کالا نیز در هفته آینده نهایی می شود.

وی از تهیه گزارشی برای اجرای فاز دوم هدفندی یارانه ها درباره بازار سرمایه خبر داد و اظهار داشت: هنوز زمان عرضه اوراق سلف نفتی مشخص نیست، اما مجوز آن در قانون بودجه سال 91 وجود دارد و در این زمینه باید از طریق بانک مرکزی هماهنگی ها صورت بگیرد.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار همچنین از صدور حکم قطعی برای 30 نفر مجرم در بازار سرمایه خبر داد و گفت: نظارت بر عملکرد بازار سرمایه تقویب می شود.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید