شناسایی 280 پروژه قابل واگذاری به بخش خصوصی درهرمزگان | اتاق خبر
کد خبر: 369661
تاریخ انتشار: 17 شهریور 1395 - 21:05
استاندار هرمزگان گفت : از ابتدای سالجاری تاکنون 280 پروژه نیمه تمام قابل واگذاری به بخش خصوصی دراین استان شناسایی شده است.

اتاق خبر:جاسم جادری چهارشنبه درگفت و گو با ایرنا با انتقاد ازبرخی دستگاهها اظهار کرد: تنها تعداد کمی از این پروژه ها به مرحله واگذاری به بخش خصوصی رسیده است.
وی ، مردمی کردن اقتصاد مقاومتی را یکی از راهبردهای اساسی دانست و با اشاره به 500هزارمیلیارد تومان پروژه نیمه تمام در کشور ؛ افزود: دولت قادر به انجام آنها نیست و تصمیم گرفته با واگذاری آنها از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کند.
*انتخاب وزیر پشتیبان ازطرف قرارگاه اقتصاد مقاومتی درهرمزگان
استاندار هرمزگان خاطرنشان ساخت: با موافقت هیات دولت خوشبختانه وزیر راه و شهرسازی از طرف قرارگاه اقتصاد مقاومتی بعنوان وزیر پشتیبان اقتصاد مقاومتی برای دو استان هرمزگان و سیستان و بلوچستان انتخاب شده که قرار است هر یک ماه نشستی با حضورنامبرده دراین استانها برگزار گردد که اولین آن شهریورماه جاری خواهد بود.
جادری در ادامه با ارائه گزارشی از جلسه خصوصی که هفته گذشته با رئیس جمهوری داشت گفت: دراین جلسه گزارش از نتیجه اقدامات اقتصاد مقاومتی، رفع موانع تولید و پروژه های سفرارائه شد و آقای دکتر روحانی نیزضمن حمایت دستورات لازم را نیزارائه کرد.
وی ادامه داد دراین جلسه سئوال متعددی از سوی رئیس جمهوری مطرح شد که نشان از اطلاعات خوب،حضور ذهن و تسلط نامبرده روی مسائل مختلف هرمزگان دارد.
وی یاد آور شد: به دلیل موقعیت خاص هرمزگان انتظاری که از مدیریت استان و مجموعه مدیران این استان می رود بیشتر از اینها است طوریکه در مورد گردشگری گلایه کردند و گفتند، با وجود اینکه استان شما گردشگری است اما کاری نشده و اعتقاد دارند هرمزگان باید استان گردشگری بشود.
استاندار هرمزگان در ادامه برگزاری دو همایش حمایت از سرمایه گذاری دراین استان را در راستای اقتصاد مقاومتی دانسته و گفت: متاسافته شنیده ام بعضی افرادی که تفاهم نامه بسته اند درمراحل اجرای کار گرفتار شد اند و این همه چیز را زیر سئوال می برد.
جادری ، همچنین ضمن تقدیر ازهمکاری خوب بانکها ابراز داشت: بانکهای این استان در راستای حمایت از واحدهای نیمه تعطیل، اجرای طرحهای رفع موانع تولید با پرداخت تسهیلات عملکرد قابل قبولی داشته اند.
استاندار هرمزگان در خصوص عملکرد این استان در زمینه عمل به اقتصاد مقاومتی گفت: نسبت به آنچه که در زمینه کمک به رفع موانع تولید و پرداخت تسهیلات به واحدهای نیمه فعال پیش بینی شده بود جلوترهستیم.
جادری یادآورشد: ممکن است که بعضی دستگاهها به خوبی همراهی نکنند که علت آن نداشتن شهامت در تصمیم گیری ها است که باید اینها را نیز راه بیندازیم و درغیر این صورت راهمان را از آنان جدا خواهیم کرد.
وی تاکید کرد: باید بپذیریم که اقتصاد مقاومتی،رونق تولید و رفع موانع تولید بعنوان یک راهبرد وسیاست مورد تاکید رهبرمعظم انقلاب است وهمه بایستی بیایند و دراین مسیر قرار بگیرند.
*وظایف رسانه های همگانی
نماینده عالی دولت در هرمزگان ازرسانه های همگانی این استان خواست باحساسیت، دقت و توجه بیشتر موارد را رصد و اطلاع رسانی کنند و مواردی که از دید ما مغفول مانده بطورحتم یادآوری کنند.
جادری تصریح کرد: رسانه ها بعنوان چشم بیدار جامعه باید مواظب همه امور باشند بویژه ما مسئولان که به دلیل گرفتاری ومشغله ممکن است بعضی از زوایای پنهان را نتوانیم ببینیم و آنها با نقدهای منصفانه یادآوری کنند.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید