راهداران زهک از بسته شدن 40 راه روستایی جلوگیری کردند | اتاق خبر
کد خبر: 369726
تاریخ انتشار: 18 شهریور 1395 - 01:27
رئیس اداره راه و شهرسازی زهک سیستان وبلوچستان گفت: راهداران با انجام عملیات ماسه روبی و حمل ماسه های روان در سه روز گذشته از قطع راه های بیش از 40 روستا براثر طوفان شن در این شهرستان جلوگیری کردند.

اتاق خبر:ابراهیم شفیعی مقدم روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به شدت طوفان گرد و غبار با سرعت 70 تا 86 کیلومتر بر ساعت در روزهای 13 تا 16 شهریور ماه، احتمال بسته شدن راه های ارتباطی بیش از 40 روستای شهرستان زهک با جمعیتی افزون بر سه هزار و 545 خانوار وجود داشت.
وی تصریح کرد: با حضور به موقع نیروهای راهداری اداره راه و شهرسازی زهک قبل از بسته شدن این راه ها به طور کامل بازگشایی شد و تردد در تمامی راههای سطح حوزه این شهرستان برقراراست.
رئیس اداره راه و شهرسازی زهک گفت: در این عملیات در 72 ساعت گذشته 32 نفر از راهداران این اداره با 15 دستگاه ماشین آلات راهداری موفق به حمل ماسه بادی و آزاد سازی 9 نقطه از نقاط ماسه گیر «میرزاخون، دهنو، کود، زینل، زاهدان کهنه، قلعه کنگ، جزینک، محمد شاهکرم، شاهگل، طفلک و بامری» شده و از بسته شدن آنها جلوگیری کردند.
شفیعی مقدم اظهار داشت: افزون بر چهار هزار و650 متر مکعب ماسه بادی در 72 ساعت گذشته از سطح راه های ارتباطی جابجا شده و هم اکنون تمامی محورهای شهرستان زهک باز است.
استان سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی جاده های ارتباطی دارای 2 اداره کل راه و شهرسازی در زاهدان مرکز این استان و ایرانشهر است.
راه های ارتباطی شهرستانهای زابل، هیرمند، زهک، نیمروز، هامون، زاهدان، خاش، میرجاوه، سراوان، سیب سوران و مهرستان زیر پوشش اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان(زاهدان) است و راه های ارتباطی ایرانشهر، دلگان، فنوج، سرباز، قصرقند، نیکشهر، کنارک و چابهار در حوزه استحفاظی اداره کل راه و شهرسازی جنوب استان (ایرانشهر) قرار دارند.
به گزارش ایرنا شهر زهک مرکز شهرستان زهک در 220 کیلومتری شمال زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده و یکی از شهرستان های پنجگانه سیستان است.

منبع: ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید