فاز دوم مجتمع پتروشیمی ایلام نیمه اول سال 96 وارد مدار تولید می شود | اتاق خبر
کد خبر: 369733
تاریخ انتشار: 18 شهریور 1395 - 02:22
معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: فاز دوم مجتمع پتروشیمی ایلام نیمه اول سال 96 وارد مدار تولید خواهد شد.

اتاق خبر:مرضیه شاهدایی روز چهارشنبه در دیدار با محمدرضا مروارید استاندار ایلام اظهار کرد: این فاز شامل واحد الفین و واحد شیرین سازی خوراک پتروشیمی است.
وی با بیان اینکه در یک سال گذشته روند پیشرفت فیزیکی پروژه های در دست اجرا در استان ایلام سرعت خوبی داشته است، ابراز امیدواری کرد با بهره برداری کامل از این پروژه، علاوه بر تامین خوراک مجتمع شاهد تزریق اتیلن و افزایش ظرفیت تولید اتیلن هم باشیم.
شاهدایی در خصوص کمبود خوراک مجتمع پتروشیمی ایلام افزود: میزان تولید اتیلن در مجتمع عسلویه کم است و برای تامین خوراک مجتمع های بالادستی با محدودیت مواجه هستیم که امیدواریم با تکمیل واحد شیرین سازی، مشکل خوراک مجتمع پتروشیمی ایلام برطرف شود.
معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی کشور در خصوص مجتمع ان جی ال دهلران نیز یادآور شد: 90 درصد سرمایه گذاری اجرای این پروژه توسط صندوق بازنشستگی کشوری و 10 درصد نیز توسط شرکت ملی پتروشیمی ایران انجام می شود که امیدواریم تا یکی دو ماه آینده شاهد آغاز عملیات اجرایی آن باشیم.
پتروشیمی ایلام با حدود 2 هزار نیروی انسانی متخصص و کارگر بزرگترین شرکت خصوصی در استان ایلام و همچنین بزرگترین مجتمع پتروشیمی در غرب کشور است، این شرکت از سال 92 وارد مدار تولید شده و فاز دوم آن (واحد الفین) با حدود 70 درصد پیشرفت فیزیکی اولین واحد الفین در غرب کشور است که قرار است نیمه اول سال آینده به بهره برداری می رسد.
پتروشیمی ایلام ظرفیت تولید سالانه 300 هزار تن پلی اتیلن دارد که هم اکنون با 50 درصد ظرفیت به تولید خود ادامه می دهد.

منبع: ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید