رئیس سازمان راهداری: ایمنی راه های کشور در اولویت قرار دارد | اتاق خبر
کد خبر: 369899
تاریخ انتشار: 18 شهریور 1395 - 19:15
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل و جاده ای کشور گفت: ایمنی راه های کشور در اولویت قرار دارد و اقداماتی از جمله خط کشی، ترمیم تابلو و علائم، پاکسازی حریم و اصلاح دوربرگردان ها در هر شرایطی از جمله در تنگناهای مالی نیز باید انجام شود.

اتاق خبر:داود کشاورزیان روز پنجشنبه در مراسم معارفه مدیرکل جدید راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان، افزود: نبود اعتبار نباید بهانه ای برای انجام ندادن این فعالیت ها باشد و مدیران شهرستان ها باید با حضور میدانی در جاده ها، از نزدیک وضعیت ایمنی محورهای مواصلاتی را رصد کنند.
وی همچنین با تاکید بر دقت در انتخاب پیمانکاران افزود: حمل و نقل عمومی جاده ای روز به روز در حال کاهش است و استقبال از این ناوگان کاهش یافته است.
کشاورزیان با بیان اینکه، آیین نامه جدیدی در خصوص شرکت های مسافربری ابلاغ شده که در آینده نزدیک اجرایی می شود، گفت: بر این اساس همکاری اتوبوس ها با شرکت ها و شعبه های همنام در سراسر کشور الزامی شده و با ایجاد برندسازی، بر کیفیت خدمات افزوده می شود.
وی اضافه کرد: در این راستا سرویس های مسافربری یا باید در چارچوب برندهای موجود و به صورت هماهنگ در سراسر کشور فعالیت کنند و یا درصورت توان، برند جدیدی را ایجاد نمایند.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل و جاده ای کشور اظهار کرد: در این آیین نامه، هر سرویس حمل و نقل باید تنها با یک شرکت مشخص همکاری کند و ازین پس همکاری وسایط نقلیه با چندین شرکت حمل و نقل قابل قبول نخواهد بود.
وی با تاکید بر ضرورت اجرای این آیین نامه گفت: قانون جدید، بقای هیچ شرکتی را تضمین نمی کند مگر اینکه به روز شده و کیفیت خدمات آن افزایش یابد.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل و جاده ای کشور همچنین گفت: به دلیل عرضه بیش از حد کامیون و نبود تقاضا، بهره وری این ناوگان پایین است.
کشاورزیان افزود: سامانه نوبت گیری مجازی در کشور راه اندازی شده تا انتظار چندین روزه کامیونداران از مبدا و مقصد به حداقل کاهش یابد.
وی نوسازی ناوگان را از سیاست های در دستور کار عنوان کرد و گفت: وزارت نفت موظف است بخشی از هزینه های نوسازی ناوگان را پرداخت نماید که این اقدام در مراحل نهایی بوده و عملیات اجرایی آن بزودی آغاز می شود.
وی اظهار کرد: در این راستا، بتدریج محدودیت هایی برای ناوگان فرسوده اعمال خواهد شد و از تردد این خودروها جلوگیری می شود.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل و جاده ای کشورهمچنین در خصوص نوسازی ناوگان مسافر از جمله سواری، ون، مینی بوس و اتوبوس گفت: برای این مهم 70 درصد قیمت خودرو در قالب تسهیلات به متقاضی پرداخت و بخشی از سود وام نیز از محل منابع داخلی سازمان تامین می شود.
در این مراسم علی زندی فر به عنوان مدیر کل جدید راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان منصوب شد.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید