حمله آمریکا به عراق مانع اصلی بهبود روابط مسکو-واشنگتن بود | اتاق خبر
کد خبر: 370034
تاریخ انتشار: 19 شهریور 1395 - 19:47
ایوانف:
وزیر خارجه سابق روسیه می‌گوید، تجاوز آمریکا به عراق تلاش‌های مسکو برای بهبود روابط با واشنگتن را از مسیر خود خارج کرد.

دیدار ایگور ایوانف دبیر شورای عالی امنیت ملی و وزیر خارجه پیشین روسیه با محمدجواد ظریف

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، ایگور ایوانف، وزیر خارجه سابق روسیه در این باره گفت: واشنگتن با حمله به عراق، تلاش‌ها برای کم کردن شکاف میان آمریکا و روسیه پس از حمله 11 سپتامبر را منحرف کرد.

ایوانف توضیح داد: 11 سپتامبر راه جدیدی را برای همکاری میان دو کشور ایجاد کرد. ما آماده بودیم تا وارد این همکاری شویم. ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهو وقت هم آماده بود تا به طور کلی صفحه جدیدی را در روابط مسکو با ناتو و غرب ایجاد کند. متاسفانه جنگ آمریکا در عراق تمامی اقدامات و انگیزه‌ها برای بهبود روابط آمریکا-مسکو را از بین برد.

ایوانف که بین سال‌های 1998 تا 2004 رییس شورای امور بین‌الملل روسیه و وزیر خارجه این کشور بوده ادامه می‌دهد، شخص وی از تصمیمات آمریکا پس از 2001 به ویژه حمله به عراق سرخورده و ناامید شده است.

وی ادامه داد: ما برای ایجاد صفحه جدید در روابطمان تلاش زیادی کردیم. چنین اقدام یک جانبه‌ای از سوی واشنگتن برخلاف منافع روسیه و سایر متحدان او بود که امید ما برای یک آغاز جدید را نابود کرد.

وزیر خارجه وقت روسیه با یادآوری حادثه 11 سپتامبر اظهار می‌کند، پس از این حملات روسیه بالاترین میزان حمایت را از شهروندان آمریکایی ابراز کرد.

ایوانف افزود: طی ماه‌های پس از این حملات نظرسنجی‌ها در روسیه بالاترین میزان حمایت از آمریکا را نشان می‌دادند.

انتهای پیام/

کد: 94108

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید