تلاش برای برقراری آتش بس در حلب | اتاق خبر
کد خبر: 370038
تاریخ انتشار: 19 شهریور 1395 - 20:53
استفان دی‌میستورا درباره دیدار امروز وزرای خارجه آمریکا و روسیه بدون اشاره به جزئیات این دیدار اعلام کرد، احتمالا در این دیدار مساله امدادرسانی به مناطق تحت محاصره در سوریه و ایجاد گذرگاه‌هایی انسانی برای امدادرسانی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

حلب

استفان دی‌میستورا، فرستاده سازمان ملل به سوریه در کنفرانسی مطبوعاتی با استفان اوبرایان، معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه و کمکهای اضطراری درباره دیدار امروز وزرای خارجه آمریکا و روسیه بدون اشاره به جزئیات این دیدار اعلام کرد، احتمالا در این دیدار مساله امدادرسانی به مناطق تحت محاصره در سوریه و ایجاد گذرگاه‌هایی انسانی برای امدادرسانی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، استفان اوبرایان در این کنفرانس خبری با اشاره به افزایش نیازهای انسانی در سوریه و تعطیلی عید قربان تاکید کرد: ما همچنان به تلاش‌های خود برای امدادرسانی به مردم سوریه ادامه می‌دهیم و تلاش می‌کنیم شرایط را برای این امر فراهم سازیم. در شرق حلب بحران انسانی به دلیل محاصره بالا گرفته و ما خواستار برقراری آتش بس ۴۸ ساعته جهت کمک به محاصره شدگان هستیم.

وی در ادامه ابراز امیدواری کرد که بتواند به توافقی برای ایجاد گذرگاه‌هایی با دولت دمشق دست یابد.

اوبرایان در پاسخ به سوالی درباره تعلیق فعالیت‌های ۷۳ سازمان حقوق بشری با سازمان ملل گفت: این سازمان‌ها شرکای مهم ما هستند که با آنها اهداف مشترکی در زمینه رفع نیازهای محاصره‌شدگان داریم و به نظرات آنها احترام می‌گذاریم. ما به رایزنی‌های خود با دولت دمشق ادامه می‌دهیم و امیدوارم این مذاکرات نتیجه بخش باشد.

دی میستورا نیز در پاسخ به این سوال تاکید کرد که سازمان ملل از نزدیک این موضوع را دنبال می‌کند.

امروز اعلام شد ۷۳ سازمان امدادرسان و حقوق بشری در سوریه همکاری‌های خود را با سازمان ملل به حالت تعلیق درآورده و این سازمان و هلال احمر سوریه را به عدم اتخاذ اقدامات مناسب در برابر سیاست‌های دولت سوریه متهم کردند.

اوبرایان در بخش دیگری از صحبت‌های خود تاکید کرد که "رفع نیازهای انسانی در حلب بیش از هر هدف سیاسی‌ای در اولویت قرار دارد و امدادرسانی در مرحله کنونی مهمترین اولویت ماست."

معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه و کمک‌های اضطراری در بخش دیگری از صحبت‌های خود تاکید کرد: رایزنی‌ها با دولت سوریه در راستای کسب مجوز ارسال کمک‌ها ادامه دارد و ما همچنان منتظر پاسخ دمشق هستیم و احتمالا مجبور می‌شویم کمک‌ها را به صورت هوایی به مناطق محاصره شده ارسال کنیم.

دی میستورا نیز در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره مشکلات امدادرسانی در سوریه تاکید کرد که "تمام مشکلات ما به یک عامل و آن هم جنگ بر می‌گردد. در حال حاضر شرق حلب بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد."

جان کری و سرگئی لاوروف، وزرای خارجه آمریکا و روسیه امروز (جمعه) دیدارهایی دو روزه خود را در ژنو درمورد بحران سوریه آغاز کرده‌اند.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید