نفوذ توده هوای بارش زا به گیلان و کاهش نسبی دما | اتاق خبر
کد خبر: 370193
تاریخ انتشار: 21 شهریور 1395 - 04:11
سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از نفوذ توده هوای خنک و بارش زا به استان و کاهش بین سه تا پنج درجه ای دما خبر داد.

اتاق خبر:مازیار غلامی روز شنبه بیان کرد: نقشه های هواشناسی نشان دهنده نفوذ تدریجی توده هوای خنک و بارش زا از امروز (شنبه) به استان است که بر این اساس، تا اوایل وقت سه شنبه، شرایط برای بارش باران و وزش باد (بعضی نقاط شدید)، رعد و برق و کاهش نسبی دما بین سه تا پنج درجه مهیا می باشد.
وی ادامه داد: بنابراین در بعضی نقاط بویژه نواحی مرکزی و شرقی استان، احتمال آبگرفتگی معابر وجود دارد و به مسافران توصیه می کنیم با توجه به شرایط بارندگی، لغزندگی سطح جاده و مه آلود بودن هوا موارد ایمنی را رعایت کنند.
غلامی همچنین با توصیه به فعالان بخش کشاورزی برای اتخاذ تدابیر لازم، از بخش های مختلف اجرایی استان نظیر مدیریت بحران، مدیریت منابع آب و برق، جهاد کشاورزی و ... خواست با توجه به اطلاعیه صادره، توصیه های کارشناسی را ارائه کنند.
وی با هشدار به شهروندان و مسافران مبنی بر ضرورت خودداری از استقرار در حاشیه رودخانه ها گفت: دریا نیز به تدریج از امروز مواج شده و برای فعالیت های مرتبط مناسب نیست.
غلامی آسمان امروز گیلان را صاف تا نیمه ابری، طی بعدازظهر و شب افزایش ابر، در بعضی ساعت ها رگبار باران و وزش باد (گاهی شدید) و احتمال رعد و برق عنوان و برای فردا (یکشنبه) نیز آسمان را قسمتی ابری تا ابری، در بعضی نقاط رگبار باران، ارتفاعات کمی ابری تا نیمه ابری پیش بینی کرد.
وی بیشینه دمای گیلان در شبانه روز گذشته را با 31 درجه سلسیوس مربوط به رشت و کمینه دما را با 14 درجه سلسیوس مربوط به ماسوله عنوان کرد.
غلامی گفت: کمینه دمای رشت نیز در شبانه روز گذشته 19 درجه سلسیوس ثبت شده است.

منبع: ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید