مظلومیت شهدای منا رژیم آل سعود را از صحنه روزگار محو می کند | اتاق خبر
کد خبر: 370368
تاریخ انتشار: 22 شهریور 1395 - 00:17
فرمانده سپاه حضرت امیرالمومنین(ع)ایلام گفت: همان طور که صدام غاصب و جنایتکار ازبین رفت، بدون شک مظلومیت و خون زائران خانه خدا رژیم آل سعود را همچون صدام از صحنه روزگار محو می کند.

اتاق خبر:سردار سید صادق حسینی روز یکشنبه در آیین استقبال از پیکر شهدای گمنام تازه تفحص شده در فرودگاه شهدای ایلام به حادثه سال گذشته مناسک حج اشاره کرد و گفت: سال گذشته تعداد زیادی از حجاج ایرانی و غیر ایرانی که با شوق بسیار به حرم امن الهی مشرف شده بودند در قربانگاه منا با بی تدبیری و بی کفایتی آل سعود قربانی شدند و جان عزیزشان را از دست دادند.
وی با اعلام اینکه آل سعود در این رویداد تلخ مقصر اصلی است، اظهار کرد: رژیم سعودی امسال مردم ایران را از حج و سفر به خانه خدا بازداشت اما مردم خداجوی ایرانی امروز در کنار پیکر مطهر شهدا شعار برائت از مشرکان را طنین انداز می کنند.
وی به موضوع تفحص پیکر شهدا اشاره و اظهار کرد: هر وقت شهدای عزیز و گمنام پس از سال ها دوری به وطن برمی گردند خونی تازه در رگ های جامعه می دمد و روح استقامت و ایستادگی را در بین مردم و مسئولان تقویت می کند
حسینی همچنین تضعیف نیروهای مسلح و کاهش هزینه های دفاعی کشور به منظور تقویت بعد اقتصادی و یا اعلام عدم نیاز کشور به نیروی نظامی را خطایی بزرگ عنوان کرد و افزود: تحقق این امر راه را برای تهاجم و دست درازی دشمنان فرصت طلب و کینه توز هموار می کند.
فرمانده سپاه ایلام اظهارداشت: صدام با بررسی وضعیت دفاعی و نظامی ایران پس از انقلاب به ایران حمله کرد اکنون هم در صورت تضعیف قدرت نظامی و دفاعی کشور دشمنان ما اگر احساس کند توان حمله به ایران را دارند از این کار دریغ نمی کند.
وی افزود: اگر ایران دارای اقتدار و جایگاه قدرتمندی در جهان است به برکت خون شهدا و دلاوری رزمندگانی است که با آمادگی کامل جان و سلامتی خود را برای آزادی این مملکت فدا کردند و ما نیز اکنون باید همچون سال های جنگ از نظر روحی، روانی، تجهیزاتی و دفاعی آماده باشیم.
حسینی با اعلام اینکه داشتن تجهیزات و توان دفاعی برای هر کشوری لازم و ضروری است، اضافه کرد: قیاس نظامی و اقتصادی ایران با کشورهایی چون ژاپن و آلمان اشتباهی بزرگ است چرا که همین کشورها هم اکنون فاقد ارتش نظامی و دفاعی بوده و مامنی برای پایگاه های نظامی آمریکا هستند.
وی تاکید کرد: اگر داعش و دیگر گروه های تروریستی و تکفیری اکنون در جنگ های نیابتی در کشورهای منطقه جولان می دهند و قدرت و جرات ورود به کشور ایران را ندارند به سبب وجود رهبری حکیم، مردمی آگاه و در صحنه و توان بالای دفاعی و رزمی این سرزمین است.
فرمانده سپاه استان ایلام افزود: ما باید این اقتدار، یکپارچگی و وحدت را حفظ کرده و با پرهیز از تضعیف توان نظامی و دفاعی ایران، با تاسی از شهدا و رزمندگان دفاع مقدس بیش از گذشته برای اعتلای انقلاب اسلامی در منطقه و جهان تلاش کنیم.
پیکر2 تن از شهدای تازه تفحص شده در منطقه عملیاتی ام الرصاص فاو در کشور عراق که از مرزهای جنوبی وارد ایران اسلامی شده اند امروز پس از برگزاری دعای پرفیض عرفه در محل قرارگاه حضرت امیرالمونین (ع) و مزارشهدای گمنام به تهران برای تعیین هویت منتقل می شوند.

منبع: ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید