پیکر شهید دریادار شیرانی در اصفهان تشییع شد | اتاق خبر
کد خبر: 370374
تاریخ انتشار: 22 شهریور 1395 - 01:01
پیکر شهید امیر دریادار غلامرضا شیرانی فرمانده منطقه دوم دریایی راهبردی ارتش با حضور فرمانده نیروی دریایی ، نیروهای مسلح و مردم ولایت مدار در اصفهان تشییع شد.

اتاق خبر:پیکر این فرمانده شجاع امروز شنبه از میدان فیض اصفهان تشییع و و طی آئینی در گلستان شهدای این شهر به خاک سپرده شد.
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در این مراسم که امام جمعه اصفهان و مسئولان این استان حضور داشتند گفت: رهبر معظم انقلاب در سال 1386 فرمان توسعه منطقه مکران و حضور ایران در دریای عمان را صادر کردند و شهید شیرانی از جمله فرماندهانی بود که پس از صدور این فرمان به همراه خانواده اش در منطقه دوم ولایت جاسک حضور یافت و تلاش زیادی برای آبادانی و توسعه این مناطق داشت.
امیر دریادار حبیب الله سیاری افزود: تمام تلاش این شهید تحقق فرمان ولایت در توسعه این مناطق بود.
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: شهید شیرانی فردی ایثارگر، مجاهد، خلاق، مبتکر و آبادگر بود.
امیر دریادار سیاری خاطرنشان کرد: اگر پرچم ایران اسلامی امروز در آبهای آزاد برافراشته می شود به برکت وجود این بزرگ مردان است.
وی افزود: نیروی دریایی راهبردی ارتش دوشادوش سایر نیروهای مسلح و با پشتوانه مردم در اجرای فرامین فرمانده کل قوا و دفاع از تمامیت ارضی کشور ایستاده است و در این مسیر از هیچ تهدیدی نمی هراسد.
امیر دریادار غلامرضا شیرانی در سال 1348 در اصفهان متولد شد وی در دوران دفاع مدس بصورت بسیجی در جبهه ها حضوری فعال داشت و از سال 66 وارد ارتش شد.
این رزمنده شجاع با توجه به شایستگیها و لیاقت ها پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه ، مراحل فرماندهی در انواع یگانهای شناور نیروی دریایی را بسرعت طی کرد و بیش از 15 سال در سالهای مختلفی و در آبهای آزاد فرماندهی ناوهای موشک انداز، ناوهای پشتیبانی رزمی و ناوشکن های رزمی را بر عهده داشت.
وی از سال 86 به مدت 9 سال مسئولیت فرماندهی منطقه دوم دریایی ولایت دارک را بر عهده داشت.
وی شامگاه چهارشنبه گذشته به دلیل عوارض و صدمات ناشی از دوران دفاع مقدس به درجه رفیع شهادت نائل شد.

منبع: ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید