ظهارات نماینده ارومیه درباره احیای دریاچه ارومیه | اتاق خبر
کد خبر: 370393
تاریخ انتشار: 21 شهریور 1395 - 13:24
‌نماینده مردم ارومیه در خانه ملت ابراز عقیده کرد احیای دریاچه ارومیه بیشتر یک ادعاست.

اتاق خبر: سیدهادی بهادری شب گذشته  در صحن علنی شورای شهر ارومیه  که با حضور نمایندگان مجلس، شهردار و اعضای شورای شهر ارومیه برگزار شد، گفت: دریاچه ارومیه احیا نشده است و تنها نسبت به سال گذشته 48 سانتی متر افزایش ارتفاع دارد.

وی با اشاره به این که میزان بارش‌ها در ارومیه نسبت به سال قبل کاهش داشته داشته است، گفت: رهاسازی آب از سدها، لایروبی رودخانه‌ها و اتصال زرینه رود به سیمینه رود دلیل اصلی این افزایش ارتفاع است.

بهادری حق آبه ریاچه ارومیه از رودخانه ارس را 150 میلیون متر مکعب و از رودخانه زاب 800 میلیون متر مکعب عنوان کرد و افزود: در حال حاضر رودخانه ارس از اولویت خارج شده و انتقال 600 میلیون متر مکعب آب از کانی سیب جزو برنامه‌هاست که با حفر تونل به راحتی به سمت دریاچه سرریز خواهد شد. 4 کیلومتر از این تونل حفر شده و پیش بینی می‌شود در اوایل سال 98 به بهره‌برداری برسد.
بهادری، با اشاره مشکلات ماده 4 برنامه ششم توسعه گفت: متاسفانه در حق شهرهای کوچک ناعدالتی صورت می‌گیرد و تهران با 12 درصد جمعیت کشور، 37 درصد ارزش افزوده کشور را به خود اختصاص داده است.
وی در رابطه با منطقه ویژه اقتصادی ارومیه گفت: در مجلس گذشته بنا به دلایلی این موضوع مورد بررسی قرار نگرفت، اما با پیگیری‌های صورت گرفته مجددا در دستور کار گرفته و امید است تا پایان سال به تصویب برسد.
نماینده مردم ارومیه در مجلس با توضیح این‌که پیگیر پروژه راه آهن هستیم، گفت: ریل‌ها وارد کشور شده‌اند و تا پایان سال به در اختیار شرکت ساخت قرار داده خواهد شد که امیدواریم تا پایان دولت سوت قطار در این شهر به صدا در آید.
وی اظهار کرد: شهرک گلمان بدون بررسی وارد شهر شده است و باید برای حل مشکلات به آمده این شهر از محدوده ارومیه خارج و به شهری مستقیل تبدیل شود.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید