تابلویی به یاد مظلومیت قربانیان فاجعه منا | اتاق خبر
کد خبر: 370417
تاریخ انتشار: 22 شهریور 1395 - 04:57
رضا بدرالسماء که یک اثر نگارگری را به یاد قربانیان فاجعه منا خلق کرده است، درباره‌ی انگیزه‌ و انتظارش از مسؤولان گفت.

به گزارش اتاق خبر، این هنرمند نگارگر در آستانه‌ی سالگرد فاجعه‌ی منا و شهادت تعداد زیادی از هموطنان‌مان در مناسک حج سال گذشته، در گفت‌وگو با ایسنا، درباره‌ی خلق تابلوی قربانیان فاجعه منا، گفت: از همان زمانی که خبر فاجعه منا را شنیدم، به‌شدت متأثر شدم و تصمیم گرفتم تابلویی را با این موضوع کار کنم تا سهمی در تأثیرگذاری این فاجعه داشته باشم و پیام‌رسان مظلومیت قربانیان این فاجعه باشم.

او ادامه داد: این اثر در ابعاد ۸۰×۱۰۰ سانتی‌متر به سبک نگارگری (نقاشی ایرانی) کار شده است. در این اثر، حادثه منا را با المان‌های ایرانی به تصویر کشیده‌ام. این نقاشی یکی از آثار پُر کار من است و حدود ۲۰۰ نفر در این تابلو نقاشی شده‌اند.

وی توضیح داد: در این نقاشی از آیات قرآن روی دیوار خانه کعبه استفاده کرده‌ام. تکنیک این اثر نیز گواش و آبرنگ است.

بدرالسماء همچنین بیان کرد: این اثر، سفارشی نیست و آن را با انگیزه شخصی خودم خلق کرده‌ام. شعر معروف «بنی‌آدم اعضای یک پیکرند» سروده سعدی شیرازی، الهام‌بخش من برای خلق این تابلو بود. به‌خاطر ودیعه‌ای که خداوند در وجود همه ما و همچنین من قرار داده، احساس مسؤولیت کردم تا در حد توانایی خودم درباره فاجعه منا پیام‌رسان باشم.

این هنرمند ادامه داد: این اثر فعلا نزد خودم نگهداری می‌شود. البته از کسانی که دست‌اندرکار هستند، توقع داشتم بیشتر حمایت کنند. هرچند گفته‌اند که این تابلو احتمالا در تهران یا قم رونمایی می‌شود. با این حال خوشبختانه بازخورد خوبی از سوی مردم گرفته‌ام.

رضا بدرالسماء متولد سال ۱۳۲۸، هنرمند و نگارگر اصفهانی است. او از همان سنین کودکی فعالیت در زمینه هنر را آغاز کرد و ۵۰ سال است به‌صورت حرفه‌ای این رشته را دنبال می‌کند.

ایسنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید