بازار ICT به ارزش 120 میلیارد تومانی می‌رسد | اتاق خبر
کد خبر: 370681
تاریخ انتشار: 23 شهریور 1395 - 18:38
برات قنبری از ظرفیت بازار ICT کشور برای افزایش سه‌ برابری در پنج سال آینده خبر داد.

اتاق خبر: نماینده دولت در هیات مدیره شرکت مخابرات ایران امروز در مجمع عمومی این شرکت به ارائه‌ی توضیحاتی کوتاه پرداخت و عنوان کرد:طی پنج سال آینده این امکان وجود دارد که ارزش بازار فاوای کشور از حدود 35 هزار میلیارد تومان به 120 هزار میلیارد برسد.

رئیس هیات مدیره مخابرات همچنین متذکر شد:طی سال‌های گذشته بهره‌گیری از ICT به گونه‌ای بوده که از حالت تهدید خارج شده و همگان بر لزوم استفاده از این فضا و بهره‌گیری از آن تاکید کرده اند.

وی با تاکید بر اینکه بحث یکپارچه‌سازی به عنوان نوعی تکلیف برای شرکت مخابرات تعیین شده، اظهار کرد: از سوی دیگر بحث اقتصاد مقاومتی مطرح است و در این شرایط اگر شرکت مخابرات نتواند از سهم خود محافظت کند، بازار در حال رشد و گسترش این حوزه سهم مخابرات را خواهد گرفت.

معاون برنامه‌ریزی وزیر ارتباطات در عین حال عنوان کرد: ما نیز تلاش داریم در هیات مدیره این شرکت برای دریافت مجوزهای لازم زمان را کاهش دهیم، اما باید توجه داشت اگر شرایطی ایجاد شود که برنامه پنج ساله این شرکت در مدت زمانی کمتر اجرایی شود، قطعا به نفع کشور خواهد بود.

قنبری همچنین متذکر شد: اکنون ما ناگزیریم شبکه خود را در بخش‌های ثابت و همراه به سمت IP محوری سوق دهیم و برای رسیدن به این هدف راهی به غیر از یکپارچگی نمانده و ما نمی‌توانیم به حالت جزیره‌ای عمل کنیم.

کمال بیگدلی - معاون مالی شرکت مخابرات - نیز در این مراسم متذکر شد: با ادغام شرکت‌های مخابراتی استانی پیش‌بینی می‌شود در سال 1395 حدود 30 میلیارد تومان صرفه‌جویی مالیاتی صورت گرفته باشد.

وی با بیان این‌که به دنبال اجرای این طرح حذف 25 درصدی مالیات تکلیفی سالیانه شرکت‌ها حاصل می‌شود، گفت: همچنین تعیین تکلیف و کاهش شرکت‌های استانی زیان‌ده و همچنین بررسی وضعیت بازنشستگی کارمندان مخابرات از دیگر اهداف اجرای این طرح است.

معاون مالی شرکت مخابرات همچنین یادآور شد:طی سال‌های گذشته حدود 9 هزار نفر از نیروهای شرکت مخابرات بازنشسته شده‌اند.

منبع:ایسنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید