هکساو ریج آخرین ساخته مل گیبسون اکران شد+تصاویر | اتاق خبر
کد خبر: 370710
تاریخ انتشار: 24 شهریور 1395 - 00:33
جدیدترین ساخته مل گیبسون کارگردان برجسته سینمای هالیوود با استقبال فراوان در جشنواره فیلم ونیز روبرو شد.

به گزارش اتاق خبر، آخرین ساخته کارگردان فیلم مطرح آپوکالیپتو با استقبال ویژه در جشنواره فیلم ونیز روبرو شد.


"هکساو ریج" (Hacksaw Ridge) ساخته مل گیبسن برای اولین بار در دنیا روز یکشنبه در بخش خارج از مسابقه جشنواره ونیز به نمایش درآمد و با استقبال ویژه منتقدین و تماشاگران روبرو شد.

فیلمنامه اثر  را آندرو نایت و رابرت شنکان نوشته اند و ترسا پالمر، هوگو ویوینگ، سام ورثینگتن و وینس وان در "هسکاو ریج" بازی می کنند.

 
این درام جنگی که نقش اصلی آن را "اندرو گارفیلد" بازی می‌کند، اولین تجربه کارگردانی گیبسن بعد از فیلم اکشن-ماجرایی "آپوکالیپتو" در 10 سال اخیر است. 
 
"هکساو ریج" داستان واقعی دزموند تی. دوس، پزشک ارتش آمریکا در جنگ جهانی دوم را به تصویر می‌کشد که در 23 سالگی در هکساو ریج در جریان نبرد اوکیناوا حضور داشت. در این نبرد مرگبار سربازان آمریکایی در صخره‌های اوکیناوا با سربازان ژاپنی رودررو شدند. 


دوس که تحت تعالیم خانواده اش بزرگ شده بود، حاضر نشد کسی را بکشد و حتی اسلحه حمل کند و در عوض در مقام یک دکتر، جان حداقل 75 نفر را در نبرد اوکیناوا نجات داد. او اولین فرد معترض به جنگ در تاریخ آمریکاست که مدال افتخار کنگره را دریافت کرد. 
 
شرکت لاینزگیت این فیلم را چهارم نوامبر (14 آبان) روانه سینماها می‌کند. با توجه به موضوع فیلم، عناصر کیفی و نقدهای عموماً مثبت منتقدان، انتظار می‌رود "هکساو ریج" فروش قابل ملاحظه‌ای داشته باشد. 

 

میزان

نظرات
ADS
ADS
پربازدید