تو کلاس را به اسپانیا آوردی | اتاق خبر
کد خبر: 370755
تاریخ انتشار: 24 شهریور 1395 - 09:08
تقدیرفرگوسن از دل بوسکه:
در جلسه مربیان ملی فوتبال اروپا در پاریس، از سرمربی اسپانیا و تیم ملی پرتغال در یورو 2016 تقدیر شد.

ویسنته دل بوسکه

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، جلسه مربیان تیم های ملی فوتبال در اروپا که شب گذشته در پاریس برگزار شد، سرمربیان تیم های ملی ۵۵ کشور در قاره اروپا حاضر بودند تا درباره آخرین تحولات فوتبالی  و بررسی یورو ۲۰۱۶ به بحث و تبادل نظر بپردازند.

در این جلسه سر الکس فرگوسن، سرمربی پیشین منچستریونایتد با تقدیر از ویسنته دل‌بوسکه، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال اسپانیا گفت: موفقیت برای مردم هر چند سال یک‌بار تغییر می کند ولی دل بوسکه تغییر نکرده است. او کلاس را به تیم ملی اسپانیا برگرداند و لاروخا به خاطر سبک مربیگری دل بوسکه برای همیشه در یادها خواهد ماند.

دل بوسکه همراه تیم ملی اسپانیا به قهرمانی در جام جهانی ۲۰۱۰ و یورو ۲۰۱۲ همراه تیم ملی کشورش دست یافت.

در این جلسه همچنین از فرناندو سانتوس، سرمربی تیم ملی پرتغال نیز تقدیر شد که این تیم را به قهرمانی در یورو رساند. این مربی پرتغالی بعد از دریافت جایزه گفت: بازیکنان باتجربه زیادی در ترکیب داشتیم و در کنار آن بازیکنان جوان زیادی نیز بودند. مهم این بود که تعادل خوبی در تیم ما ایجاد شود. موفق شدیم این تعادل را در یورو در تیم خود ایجاد کنیم. همیشه در تیم ملی پرتغال درباره تیم صحبت می کنیم نه درباره افراد. روحیه تیمی خوبی داریم و به همین خاطر توانستیم یورو ۲۰۱۶ را کسب کنیم.  

کمیته فنی یوفا به سرپرستی الکس فرگوسن همچنین در این جلسه به تقدیر از سرمربی ایسلند و ولز پرداخت که در یورو ۲۰۱۶ توانستند فوتبال خوبی ارائه کنند و شگفتی ساز یورو لقب بگیرند.

همچنین توماس شاف، یکی دیگر  از افراد کمیته فنی یوفا نیز گفت: در یورو شاهد تحول فوتبال دفاعی بودیم و حتی حملات تیم ها نیز بر پایه ساختار دفاعی تیم ها صورت گرفته بود. همچنین ضربات شروع مجدد اهمیت بیشتری در فوتبال پیدا کرده است. حدود ۳۰ درصد از گل‌های یورو ۲۰۱۶ از روی این ضربات به دست آمده که نسبت به دوره قبلی در سال ۲۰۱۲ با رشد ۲۱ درصدی روبرو شده است.

انتهای پیام/

کد:94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید