صادق‌زاده به مدال برنز وزنه‌برداری پارالمپیک رسید | اتاق خبر
کد خبر: 370949
تاریخ انتشار: 24 شهریور 1395 - 18:59
بازیهای پارالمپیک ریو
نماینده دسته 107 کیلوگرم وزنه‌برداری ایران در بازی‌های پارالمپیک 2016 ریو موفق به کسب مدال برنز شد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، در هفتمین روز از بازی‌های پارالمپیک 2016 ریو و در آخرین روز از رقابت‌های وزنه‌برداری، علی صادق‌زاده در دسته 107 کیلوگرم با 9 وزنه‌بردار دیگر به رقابت پرداخت که با ثبت وزنه 226 کیلوگرمی به مدال برنز دست یافت.

صادق‌زاده در نخستین حرکت موفق به مهار وزنه 226 کیلوگرمی شد، اما در حرکت دوم در حالی که وزنه 234 کیلوگرمی را لیفت کرده بود، اما با دو چراغ قرمز و یک سفید داوران این حرکت مورد قبول قرار نگرفت تا کار او برای کسب مدال طلا یا نقره سخت شود.

وی برای سومین و آخرین حرکتش وزنه 234 کیلوگرمی را انتخاب کرد و در حالی که این بار هم موفق به مهار این وزنه شده بود داوران با 2 چراغ قرمز از او قبول نکردند تا با کسب مدال برنز به کارش پایان دهد.

مدال صادق‌زاده دوازدهمین مدال کاروان ورزشی شهدای منا در بازی‌های پارالمپیک 2016 ریو بود.

پاولوس مامالوس از یونان در این دسته با 238 کیلوگرم ضمن شکستن رکورد پارالمپیک مدال طلا را بر گردن آویخت. احمد محمد از مصر هم با 233 کیلوگرم مدال نقره را از آن خود کرد.

وزنه بردار یونانی برای حرکت چهارم درخواست وزنه 243 کیلوگرمی را برای جابجایی رکورد خودش کرد که موفق به مهار آن نشد.

وزنه‌برداری کشورمان با شش وزنه‌بردار در این مسابقات شرکت کرده است که پیش از این حمزه محمدی در 65 کیلو چهارم شده بود و مجید فرزین در دسته 80 کیلوگرم به مدال طلا دست یافته بود. سید حامد صلحی‌پور نیز در دسته 88 کیلوگرم اوت کرده بود. سامان رضی هم روز گذشته در دسته 88 کیلوگرم چهارم شد.

از ساعت 16 عصر امروز به وقت محلی (23:30 به وقت تهران) و در آخرین دسته مسابقات سیامند رحمان، قوی‌ترین مرد پارالمپیکی جهان در دسته فوق سنگین به مصاف حریفانش می‌رود.

مدال‌های ایران تا روز ششم:

طلا: ساره جوانمردی (تیراندازی بانوان)، مجید فرزین (وزنه برداری) و محمد خالوندی (پرتاب نیزه) و غلامرضا رحیمی (ریکرو)

نقره: سامان پاکباز (پرتاب وزنه)، علیرضا قلعه ناصری (پرتاب دیسک)، نعمتی و رنجبر (میکس ریکرو تیمی)، سجاد محمدیان (پرتاب وزنه) و عبدالله حیدری (پرتاب نیزه)

برنز: پیمان نصیری (دو 1500 متر)، ابراهیم رنجبر (ریکرو) و علی صادق‌زاده (وزنه برداری)

پانزدهمین دوره بازی های پارالمپیک 2016 ریو از 18 شهریور ماه با حضور چهار هزار و 350 ورزشکار از 159 کشور جهان به میزبانی شهر ریودوژانیرو برزیل آغاز شده است و تا 28 شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

کاروان ورزشی کشورمان با عنوان «منا» متشکل از 110 ورزشکار در 12 رشته ورزشی در این دوره از بازی‌ها حضور دارد.

انتهای پیام/

کد:94108

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید