پرونده 410 واحد صنعتی مازندران منتظر امضای طلایی مدیران بانک ها | اتاق خبر
کد خبر: 370954
تاریخ انتشار: 25 شهریور 1395 - 11:16
مدیرکل دفتر امور اقتصادی استانداری مازندران گفت که 500 فقره پرونده واحدهای تولیدی صنعتی استان برای دریافت تسهیلات رونق تولید به بانک های استان ارسال شد.

اتاق خبر:لیلا واثقی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ارزش پرونده های ارسالی به بانک های استان برای دریافت تسهیلات رونق تولید را بیش از میزان تسهیلات پیش بینی برای این خطه شمالی کشور اعلام کرد.
وی سهم تسهیلات استان از محل اعتبارات رونق تولید را چهار هزار و 700 میلیارد ریال عنوان کرد.
این مسوول اقتصادی استانداری مازندران گفت که تاکنون 90 واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی استان موفق به دریالت تسهیلات رونق تولید شده اند و 410 پرونده دیگر در نوبت هستند .
واثقی میزان تسهیلات پرداختی به 90 واحد تولیدی حوزه صنعت و کشاورزی را افزون بر 800 میلیارد ریال اعلام کرد.
به گفته وی ، در مجموع تاکنون کمتر از 20 درصد از تسهیلات رونق تولید سهم مازندران از سوی بانک ها به تولیدکنندگان بخش صنعتی و کشاورزی داده شد.
واثقی گفت که در مجموع سه هزار و 850 واحد صنعتی و صنایع تبدیلی کشاورزی در مازندران برای دریافت تسهیلات رونق تولید نام نویسی کردند که یکهزار و هفت متقاضی حوزه صنعتی و 2 هزار و 546 واحد صنایع تبدیلی کشاورزی هستند.
وی اضافه کرد : تاکنون 56 واحد صنعتی و 44 واحد صنایع تبدیلی کشاورزی تسهیلات رونق تولید را در مازندران دریافت کرده اند .
مدیرکل اموراقتصادی استانداری مازندران دلیل پائین بودن میزان تسهیلات پرداختی رونق تولید در استان را سخت گیری بانک ها ، صدور بخشنامه های محدود کننده از سوی مدیران عامل بانک ها به بانک های استانی، بدهی معوقه ، چک های برگشتی و شفاف نبودن اوراق مالی واحدهای صنعتی اعلام کرد.
وی شفاف نبودن برنامه بسته حمایتی رونق تولید و خروج از رکود برای مدیران بانک ها را هم علت دیگری برای پایین بودن میزان پرداختی این تسهیلات به متقاضیان دانست.
واثقی گفت : در روزهای اخیر با پیگیری مدیریت ارشد استان ، پرداخت تسهیلات رونق تولید از سوی بانک ها سرعت بیشتری گرفته است .
** کندی پرداختی تسهیلات به واحدهای مشکل دار صنایع تبدیلی از سوی بانک کشاورزی
مدیرکل دفتراموراقتصادی مازندران همچنین گفت که در شرایط فعلی پرداخت تسهیلات رونق تولید در بانک کشاورزی استان به کندی انجام می شود و این عاملی برای ته جدولی شدن مازندران در آمار پرداختی شده است .
واثقی توجیه نبودن مدیران بانکی از جمله بانک کشاورزی را در پرداخت تسهیلات رونق تولید از دلایل اصلی کندی در پرداخت ها دانست.
حدود چهار هزار واحد صنعتی در مازندران فعال است و حدود 61 هزار نفر نیز در این واحدهال اشتغال دارند. طبق گزارش اداره کل صنعت، معدن و تجارت مازندران در رکود اقتصادی سال های اخیر حدود 30 درصد از واحدهای صنعتی دارای 10 کارگر به بالای استان با مشکل مالی مواجه شدند.

منبع:ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید