بانوی کارآفرین گناوه ای 50 فرصت شغلی ایجاد کرد | اتاق خبر
کد خبر: 370963
تاریخ انتشار: 25 شهریور 1395 - 12:52
راضیه عبدالهی از بانوان کارآفرین و موفق شهر گناوه توانسته با راه اندازی کارگاههای تولیدی و ایجاد 50 فرصت شغلی گامی بلند در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی بردارد.

اتاق خبر:وی که رئیس هیات مدیره کانون مدیران زنان کارآفرین استان بوشهر و نماینده این تشکل در کشور است، گفت: حدود 13 سال است که تعاونی آموزشی و تولیدی صنایع دستی راه اندازی و مشغول آموزش دهی در رشته هایی نظیر گلیم وگبه بافی، تابلوفرش، معرق چوب، حجم پیکر تراش، مشبک چوب، صنایع دریایی و حصیربافی به بانوان هستم.
عبدالهی روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: هدف از راه اندازی این تعاونی ، در وهله نخست توجه به اشتغال جوانان بخصوص بانوان بود که توانستم این امر را تا حدودی محقق کنم.
وی گفت: در زمان حاضر برای 50 نفر از دختران و زنان این شهرستان که عمده آنان خودسرپرست ، سرپرست خانوار یا کم درآمد هستند، با فراگیری آموزش های لازم دراین تعاونی ایجاد اشتغال کرده و از این طریق کسب درآمد می کنند.
عبدالهی اظهارکرد: تعداد 20 نفر دیگر نیز تا مهرماه امسال آموزش های تکمیلی در این تعاونی را فراگرفته و به جمع تولیدکنندگان افزوده می شوند.
این بانوی کارآفرین به موفقیت های کسب شده این تعاونی اشاره کرد و گفت: درسال 84 به عنوان زن کارآفرین برتر استانی که اولین موفقیتم بود، نایل شدم.
وی ادامه داد: درسال 87 به عنوان تعاونی برتر بانوان استان، سال 89 کارآفرین برتر استانی و کشوری در زمینه صنایع دستی، سال 90 تعاونی و کارآفرین برتر کشور، سال های 91و 94 نیز زن نمونه کشوری و امسال هم از سوی بنیاد توسعه کارآفرینان زنان کشور به عنوان دختر نمونه کارآفرین معرفی شدم.
وی افزود: این تعاونی در نمایشگاههای زیادی در سطح بین المللی، کشوری و استانی شرکت کرده که حضور در 16 نمایشگاه خارج از کشور از جمله افغانستان، عراق، ایتالیا، امارات، کویت، ترکیه و سوئیس بخشی از این موفقیت هاست.
وی ادامه داد: حضور در 4 نمایشگاه در کشورهای هند، ایتالیا، آفریقای جنوبی و ترکیه نیز از برنامه های آینده است.
شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قراردارد.

منبع:ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید