ساخت و سازهای غیرمجاز استان تهران میراث دولت قبل است | اتاق خبر
کد خبر: 370967
تاریخ انتشار: 25 شهریور 1395 - 13:50
استاندارتهران گفت: ساخت و سازهای غیرمجاز در سطح شهرستان های تابعه استان، میراث بجا مانده از دولت قبل برای دولت تدبیر و امید است.

اتاق خبر:سیدحسین هاشمی روز چهارشنبه در حاشیه چهاردهمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان تهران درجمع خبرنگاران افزود: همین امر به عنوان یکی از دلایل اصلی موجب استفاده 4 درصدی برق غیرمجاز در سطح شهرستان های استان تهران بدون اینکه هزینه ای بابت آن پرداخت شود، شده است.
وی تصریح کرد: به همین منظور کمیته ای برای رفع این معضل و برخورد با متخلفان با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی ذیربط در استانداری تهران تشکیل شده است.
به گفته هاشمی، با ساماندهی 4 درصد استفاده غیرمجاز از برق استان تهران، دولت به حق خود در خصوص دریافت هزینه مصرفی می رسد و از سوی دیگر از روش های غیرفنی برای مصرف برق نیز جلوگیری می شود.

* بیش از 50 درصد تجهیزات برق استان فرسوده و بالای 25 سال عمر دارند
استاندار تهران در ادامه با اشاره به اینکه حدود 50 درصد تجهیزات برق استان فرسوده و بیش از 25 سال عمر دارند گفت: برغم این موضوع و گرمای شدید تابستان و افزایش مصرف برق، کمترین خاموشی و قطعی برق را امسال در سطح استان داشتیم.
هاشمی تاکید کرد: درهمین ارتباط پایدار نگهداشتن شبکه یکی از اقدامات موثر شرکت برق منطقه ای استان و شهر تهران بوده است.

* کاهش هدررفت برق استان تهران از 10 به 6.2 درصد
استاندار تهران در ادامه جلوگیری ازهدر رفت برق را یکی از اهداف سیاست های اقتصاد مقاومتی در این بخش عنوان کرد و گفت: با اقدامات انجام شده میزان هدررفت برق در سطح استان تا پایان سال جاری از 10 به 6.2 درصد کاهش می یابد.
وی افزود: جلوگیری ازهدررفت برق موجب کاهش هزینه تولید این انرژی پاک و صرفه جویی در استفاده از آن می شود.
استاندارتهران نوسازی تجهیزات فرسوده برق استان تهران را ضروری دانست و تصریح کرد: در این زمینه دولت یازدهم اقدامات حمایتی بسیار خوبی را انجام داده که از آن جمله می توان به استفاده از فاینانس برای نوسازی تجهیزات شبکه برق اشاره کرد.

* پرداخت 13 هزار و 160 میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی استان تهران
استاندار تهران همچنین به طرح حمایتی دولت تدبیر و امید از واحدهای تولیدی و صنعتی اشاره کرد و گفت: دراین ارتباط پرداخت 13 هزار و 160 میلیارد ریال تسهیلات بانکی به 981 واحد تولیدی دارای مشکل استان تهران درنظر گرفته شده است.
وی افزود: تاکنون بیش از دو هزار و 134 واحد تولیدی از طریق سامانه اعلام شده برای دریافت این تسهیلات ثبت نام کرده اند که با توجه به کارمزد 18 درصدی تسهیلات استقبال خوبی از این طرح شده است.
هاشمی با اشاره به همکاری 22 بانک در تهران برای پرداخت این تسهیلات به صاحبان واحدهای صنعتی و تولیدی گفت: کار بررسی صلاحیت ها برای اعطای این تسهیلات به واحدهای تولیدی و صنعتی واجدشرایط در این بانک ها انجام می شود.
وی با تاکید بر اینکه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان تهران مصوب شد که 2 بخش کشاورزی و صنایع برای دریافت تسهیلات تفکیک شوند، خاطرنشان کرد: تسهیلات ویژه ای به واحدهایی که بیش از 30 میلیارد ریال برای احیای مجدد فعالیت خود نیازداشته باشند، پرداخت می شود.
چهاردهمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان تهران صبح امروز با حضور سیدحسین هاشمی استاندار تهران، سید شهاب الدین چاوشی معاون سیاسی، امنیتی استانداری و جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی استان تهران برگزار

شد.منبع:ایرنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید